آشنایی با انواع کفش پاشنه بلند زنانه – بانوی شهر

خودتان را روی یک خط راست تصور کنید و در هر گام نوک کفش را درست روی همان خط بگذارید، این کار هم ظاهر زیباتری به راه رفتن شما میدهد و هم کمک میکند زودتر به مقصد برسید. سایز مناسب: برای دانستن سایز پای خود در منزل ابتدا روی ورقهای کاغذ بایستید و نوک انگشتان خود را خط بکشید. اغلب والدین نمیتوانند سایز مناسبی را برای پاهای کودکان خود در نظر بگیرند. بنابراین در هنگام خرید چند شماره مختلف را امتحان کنید و راحتترین سایز را بردارید.هرگز به خاطر زیبایی و یا شیک بودن سلامتی پای خود را به خطر نندازید.

با وجود اینکه این کفشها اصلا راحت نیستند و ممکن است هنگام راه رفتن با آنها مشکل داشته باشید، برخی از خانمها این مدل کفش پاشنه بلند را برای قد بلندتر به نظر رسیدن انتخاب میکنند. پاشنه این مدل کفشها از تمام مدلهای قبلی بلندتر است. هر چه باشد صرفنظر کردن از آنها بهتر از زمین خوردن در خیابان است. در دهۀ ۱۹۸۰ که تعداد بیسابقهای از زنان به مشاغل یقهسفید راه یافتند، بالارفتن از پلکان ترقی شرکتها در اجتماع، پسندیده نبود؛ زیرا میتوانست جذابیت زن را از بین ببرد. نام این پاشنه از شکل قرقره مانند آنها گرفته شده است. بر اساس منابع تاریخی، مقامات یک پاشنه خاص را بر اساس رتبه اجتماعی به هر فرد اختصاص داده بودند.

اگر لباس های روزمره تان را می پوشید، یک جفت صندل، استایل شما را کامل می کند. در اواخر قرن شانزدهم ، شاه­ عباس اول بزرگترین سوراکار نظامی در جهان بود ، او مایل بود روابط خود را با حاکمان اروپای غربی ایجاد کند تا با کمک آن­ها دولت عثمانی را شکست دهد . فاصله پاشنه تا زیره، میزان فشار وارده به پا را مشخص میکند. عواقب پوشیدن کفش پاشنه بلند برای مدت زمان طولانی شامل بیماریهای مفصلی، ناهنجاری پای چکشی،برآمدگی، بونوس ناخن پا، نوروم و بسیاری موارد دیگر است. مثلا پوست پای شما آماس میزند و بعضی دیگر غیر قابل مشاهده اند.

هنگامی که پا در موقعیت رو به پایین قرار میگیرد، فشار قابل توجهی بر قسمت جلوی کف پا وارد میشود. این مدل کفش پاشنه بلند برخلاف کفش پاشنه بلند مچدار با یک بلند که دور پاشنه کفش و پشت پا قرار میگیرد طراحی میشود. اعتماد به نفس: طبق تحقیقات گوناگون بسیاری از بانوان کفش پاشنه بلند را برای دستیابی دوباره به اعتماد به نفس شان میپوشند. انعطافپذیری بیش از اندازهی کفش نیز مناسب نیست. در این نوع کفش، مدل هایی وجود دارد که بسیار عجیب و غریبند و به نظر می رسد که برای افراد عادی مناسب نباشد. با این وجود این نکته را نیز باید مد نظر داشت که پوشیدن طولانی مدت این کفشها، ممکن است فرم پاهایتان را خراب کند، سلامت جسم شما را به خطر انداخته و به کمر و ستون فقراتتان آسیب بزند. معمولاً این پاشنهها در کفشهای مجلسی استفاده میشود که علاوه بر زیبایی راحتی در حرکت هم وجود داشته باشد.