استفاده از کفشهای پاشنه بلند و چند نکته ی مهم

بله تعجب نکنید صندل های بدون پاشنه نیز گزینه بسیارخوبی است که می تواند به همراه مانتوی بلند مورداستفاده قرار گیرد. و همچنین واریس همراه است. همچنین این کفیها سرعت گام برداشتن شما را نیز بیشتر میکنند. انواع طبیعی تقریباً همیشه بهتر هستند، بنابراین طبیعی است که راحت ترین کفیها آنهایی باشند که از فوم ساخته شدهاند. تا حدود سال ۱۹۵۰، پاشنهها بیشتر از چوب ساخته میشدند، با بافتی بر حول محور اصلی که تا جایی که امکان داشت آن را محکم میکرد. این نام به جنس استفاده شده در ساختار این پاشنهها برمیگردد که منعطفتر هستند. شاید این نقلقول معروف را شنیده باشید “من ممکن است که بدن ضعیف و ناتوان زنانه داشته باشم اما قلب و دل شاهانهای دارم” خوب اینطور که معلوم است الیزابت اول علاوه بر این، کفشهای مردانه شاهانه را هم به پا داشته است. علاوه بر این، کفش های مسطح می توانند با لباس های مختلف مثل، دامن، و شلوار جین زیبا تر دیده شوند.

هرچه پاشنه بلندتر بود، لباس بلندتر و تزئینشدهتری لازم بود که آنها را بپوشاند و خدمتکاران بیشتری برای کمک به راه رفتن لازم داشتند. یا ویکتوریا بکهام خواننده و طراح مشهور لباس میگوید: من فکر میکنم بهترین ویژگی یک زن اعتماد بنفسش است، اما اعتماد به نفس به روشی فروتنانه نه مبتکرانه، من معتقدم کفشهای پاشنه بلند نظر هر کسی را به ما جلب میکند. هر چند استیلتو برای مد ساخته شده بود نه برای قتل و کشتن، اما در مواقعی هم به عنوان سلاح در هوا به پرواز درآمده است. در میان پاشنههای بلند، این مورد شرایط خوبی را فراهم میکند که بتوانید مانند زمانی که کفشهای تخت میپوشید، گامهای بلند بردارید؛ پاشنههایی که درعین حال به پای شما نیز فشار زیادی وارد نمیکند. در اواخر دوران رنسانس در ایتالیا و اسپانیا، کفشهایی با پاشنههای خیلی بلند و غیرکاربردی به نام “چوپینز” رواج داشت که نشانه ثروتمندی افراد بود.

پوشیدن کفش هایی با لژهای بلند در دوران حاملگی ایده خوبی نیست، زیرا افزایش وزن، شکل و مرکز ثقل بدن تغییراتی می کند که روی راه رفتن شما تاثیر می گذارد. مدتی آنها را از پا درآورید تا پای شما استراحت کند و دوباره بپوشید. برای جلوگیری از ابتلا به تاولهای پوستی و همینطور سر خوردن پا درون کفش پاشنه بلند از چسبهای دو طرفه استفاده کنید و آنها را به مرکز پای خود بچسبانید. هنگامی که قصد خرید کفش را دارید حتما در نظر داشته باشید که عصر را به این کار اختصاص دهید چون در پایان روز شما به اندازه کافی تحرک داشته و پایتان کمی ورم دارد این گونه می توانید کفشی مناسب پای خود خرید کنید در هنگام خرید کفش پاشنه بلند توجه داشته باشید که کفش انتخابی شما دقیقا سایز پایتان باشد به همین دلیل حتما هر دو کفش را پوشیده و چند قدم با آنها راه بروید اگر کفشی انتخاب کرده باشید که برای پای شما کوچک باشد باعث فشار آوردن به پای شما و زخم شدن می شود و اگر بزرگ باشد موجب زمین خوردن شما می شود بنابراین در خرید کفش پاشنه بلند دقت کافی داشته باشید تا مشکلات این چنینی برایتان پیش نیاید.برای راهنمایی های بیشتر خرید کیف و کفش اینجا کلیک کنید.

اگر در طول روز مجبور هستید کفش پاشنه دار بپوشید، سعی کنید استراحت های کوتاهی داشته باشید. اما هیچ شواهدی وجود ندارد که کفش های پاشنه دار به جز کمر درد و پا درد، باعث واریس نیز شود. در سال ۲۰۱۴، زنی در آمریکا متهم به قتل شوهرش با پاشنهٔ استیلتو پانزده سانتیمتری کفشش شد و به حبس ابد محکوم شد. پاشنه های باریکتر، پشتیبانی کمتری از بدن شما می کنند و حفظ تعادل با آنها سخت تر است. برخی از انواع آرتروز، مانند آرتروز روماتوئید و لوپوس میتوانند چندین ارگان را درگیر کنند و باعث بروز علائم گسترده شوند. کفشهای پاشنه بلند اگر چه امروزه برای جذابتر کردن زنان – و در برخی موارد عذاب آنها – به بازار ارائه میشوند، اما در واقع اول مردان بودند که از این نوع کفشها استفاده کردند. ممکن است به این دلیل باشد که کفش پاشنه بلند در حین راه رفتن، حرکت را به حداقل می رساند و بنابراین باعث کاهش مقدار جریان خون می شود که موجب بروز مشکل وریدی خواهد شد.