برای خرید کفش پاشنه بلند حتما این نکات را بدانید – درجه

اما در مجموع، تاریخچه کفش پاشنه بلند برای مردان خیلی وقت است که به پایان رسیده و در این مورد شکی نیست. اما شاید بتوانیم در قرن بیستویکم این سنت را پایان دهیم؛ زیرا حالا وقت آن رسیده و احتمالاً روشن شده است که قدرت یک زن ربطی به ارتفاع پاشنۀ کفشش ندارد. می­شود گفت پوشیدن کفش­های پاشنه­ بلند نشانه­ی ثروتمند بودن آن افراد بود. کفش­ پاشنه ­بلند ، نوعی کفش است که در آن پاشنه­ پا به میزان قابل­توجهی بالاتر از انگشتان قرار می­گیرد و باعث کشیده­تر دیده­شدن پاهای شما می­شود. برآمدگی استخوان به­خصوص در مفصل متاتارس و بند اول انگشت پا و به­ویژه در شصت پا، که منجر به کج شدن شصت به سمت پا می­شود. انحنای ناجور پا، هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند فشار زیادی را به مفصل زانو وارد میکند. تاندون آشیل، تاندونی است که وظیفه­ی اتصال ماهیچه­های ساق پا به مچ­پا را دارد، ممکن است با سایش طولانی مدت، در اثر پوشیدن کفش­ پاشنه بلند، کوتاه یا سفت شود.

همان­طور که گفتیم، کفش­های پاشنه ­بلند علی­رغم زیبایی و شیک بودن، ممکن است باعث آسیب­رسیدن به بدن شما شوند. به دلیل اینکه با پوشیدن کفش پاشنه بلند تمام فشار ناشی از وزن بدن به پنجه پا تحمیل میشود، طی استفاده طولانی مدت از کفش پاشنه بلند ممکن است دچار درد در کف پنجه پا شوید. Stilettos ها ممکن است گاهی ارتفاعی تا ۲۰ سانتی متر نیز داشته باشند. گاهی در برخی از کفشهای پاشنه بلند جنس کفیها از پلاستیک سفت یا چوب است که راه رفتن روی با این کفشها بسیار سخت است. در ایران پوشیدن کفش پاشنه بلند بیشتر برای مجالس و مهمانیها مورد استفاده قرار میگیرد، ولی در کشورهای خارجی که زنان آزادی عمل بیشتری دارند، کفش پاشنه بلند در موقعیتهای مختلف به کار گرفته میشود. پودر بچه نوعی کانی است .این پودر سفید رنگ خاصیت ضد تعریق دارد و باعث نرمی پوست میشود.

با این­که کفش­ پاشنه­ بلند در میان خانم­های شیک و طرفدار استایل رسمی از محبوبیت خاصی بر خوردار است اما ضررهایی نیز برای بدن دارد. من به شخصه پی بردم که پاشنههای ۷.۵ سانتی هم ضرری ندارد اما معتقدم اگر علاوه بر پاشنه، پنجهی کفش نیز کمی لژدار باشد، بهتر است. اگر می­خواهید پاشنه ­بلند بپوشید و به پاهایتان آسیب زیادی وارد نشود، سعی کنید روز­های استفاده از آن را محدود کنید. به همین دلیل پوشیدن طولانی مدت آن اصلا توصیه نمی­شود. طراحی کفش­های پاشنه ­بلندی که در دهه­ 1600 تا اواخر 1720، در فرانسه تولید می­شد، به گونه­ای بود که فشار ناشی از وزن بدن روی کف پا متمرکز می­شد و با پارچه­ای توری تزئین می­شد. کفش پاشنه دار از انواع طرح های پرطرفدار در بین خانم ها است و از این طرح کفش اغلب در مهمانی ها و مجالس استفاده می شود همچنین کفش های پاشنه دار در انواع طرح های جلو باز و جلوبسته و ساده و کار شده موجود هستند که انتخاب هر یک از این طرح ها به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

بلندترین پاشنه متعلق به این کفش است . سایز مناسب در انتخاب کفش پاشنه ­بلند، بسیار حائز اهمیت است. استفاده طولانی مدت حتی میتواند باعث ایجاد تغییرات ساختاری در پا شود و منجر به ایجاد بونیون، انگشت چکشی و سایر مواردی شود که ممکن است نیاز به اصلاح جراحی داشته باشد. به دلیل اینکه کف کفش تازه و صیقلی است، حالت لغزندگی بیشتری دارد و ممکن است باعث زمین افتادن یا لیز خوردن شما شود. بهتر است این ترفند را یک هفته قبل از روز موعود انجام دهید. در این حالت شما همیشه احساس می­کنید سنگ­ریزه­ای زیر پنجه­ی پای شما و معمولا زیر انگشتان دوم و سوم پا قرار گرفته است. با استفاده کردن از پودر تالک از تاول زدن انگشتان پا هم خلاص میشوید. دقت کنید پاشنه پا درون کفش نباید رو به جلو لیز بخورد و قسمت جلوی کفش در ناحیه شست و انگشتان هم نباید تنگ باشد.