برای خرید کفش پاشنه بلند حتما این نکات را بدانید – درجه

پوشیدن کفش های پاشنه نازک به دلیل اینکه راه رفتن را دشوار میکنند سخت است اما کفش های پاشنه ضخیم و یا لژدار که کف آنها یک دست است کفش های بسیار مناسب برای افرادی که زمان طولانی می خواهند آنها را بپوشند می باشند کفش های لژدار امکان زمین خوردن را بسیار کم می کند همچنین کفش های لژداربه دلیل تعادلی که ایجاد می کنند برای افرادی که تعداد دفعات کمی از کفش پاشنه بلند استفاده می کنند بسیار مناسب هستند. کفشها باید دارای کفی مناسب باشد تا قوس طولی و عرضی پا را حفظ کند و پنجههای پا نیز تحت فشار نباشند؛ زیرا در طولانی مدت باعث انحراف انگشت شست پا میشود و این نوعی بیماری جدی در مفاصل و در کل پا میشود که در سنین کهنسالی دردهای شدید در ناحیهی مفصل شست پا ایجاد میکند که به احتمال قوی کار پاکنندگان را به جراحی میکشاند.

این استفاده عملی از پاشنه، استاندارد اکثر کفشهای اسب سواری را در طول تاریخ و تا به امروز تعیین کرده است. تا به امروز نام لویی چهاردهم به خاطر سلطنت مطلق طولانی مدت او (۷۲ سال) در یاد همگان باقی مانده است و شاید به بسیاری از وقایع کوچکتر زمان سلطنت او کم توجهی شود. رویه این کفش براق بوده و پاشنه آن به صورتی طراحی شده است که مانع از خستگی پاها برای استفاده در مدت زمان طولانی می شود. زیبایی این پاشنه آن را مناسب برای کفشهای مجلسی زنانه میکند. این نوع کفش قبل از آنکه به عنوان یک آیتم مد زنانه مورد استفاده قرار بگیرند، از یک منبع غیرمنتظره به اروپا وارد شدند: گروهی از دیپلماتهای اسب سوار ایرانی که به اروپا سفر کردند! این نوع پاشنه معمولاً نازک و همیشه زیر 5 سانت است.

شایعترین محل آن عصبی است که بین انگشتان سوم و چهارم پا است و علت به وجود آورنده آن معمولاً تحریک، فشار و ضربه به عصب است. البته مطالعات زیادی شده و این نتیجه به دست آمده که کفش پاشنه بلند اثری روی افزایش قوس کمر نداشته ولی با این حال چون تغییر بیومکانیک ایجاد شده باعث افزایش فشار کاری عضلات راست کننده ستون فقرات می شود و کمر درد به عارضه ای شایع در زنانی که کفش های پاشنه بلند می پوشند تبدیل می شود. اگر در انتخاب لباس برای پوشیدن این نوع کفش ها دقت نکنید نتیجه ای جالب برایتان نخواهد داشت . هنگام خرید حتما مطمئن شوید که سایز کفشهای پاشنه بلند برایتان مناسب است. با توجه به خصوصیاتی که کفشهای پاشنه بلند و لژدار دارند میتوان آنها را در موقعیتهای متفاوتی استفاده کرد. به شکل پاشنه توجه کنید: تنها پاشنه بلند زیبایی به همراه ندارد، البته انتخاب، پاشنه ی کفش امری شخصی و سلیقهای است.

هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند، عضلات ساق پا (عضلات گاستروکنمیوس و سولئوس) نسبت به قد زیاد کوتاه میشوند و باعث میشود هنگام تلاش برای جلو رفتن پا، قدرت خود را از دست بدهند. با پوشیدن کفشهای پاشنه بلند، انگشتان پا توسط نیروی جاذبه مجبور در داخل قسمت جلویی کفش تحت فشار قرار میگیرند. دلیل اصلی مورد توجه قرار گرفتن این مردان ایرانی، کفشهای پاشنه بلندی بود که به پای خود کرده بودند. در واقع کفش تخت دلیل اصلی کشیدگی عضلات انتهایی ساق و آشیل پا است که در بلند مدت باعث درد در ناحیه قوس پا میشود. عضلات تاندون آشیل و ساق پا با فشار بیشتری روبرو میشوند. ارتفاع این مدل از پاشنه بین سه تا پنج سانت است و همین امر باعث می شود کفش های کار ایده آل باشد زیرا باعث می شود فشار بیش از حد روی پاهای خود احساس نکنید.