ترجمان – قدرت، جنسیت و کفش پاشنه بلند

این تغییرات میتواند باعث از بین رفتن کارایی و قدرت عضلات بالاتر در پا و پشت شوند. مری آنتوانت، تجلی چنین چیزی بود و همین تصور، سنگ بنای باور معاصری است که میگوید پاشنۀ بلند، از لوازم قدرت زنها است. البته فراموش نکنید که کفشهای پاشنه بلند نمیتوانند کفش روزمره شما باشند چون راه رفتن طولانی مدت با این کفشها صدمات جبران ناپذیری به عضلات و استخوانهای پا وارد میکند. حتی اگر درد زیادی را تجربه میکنید و میخواهید برای مدت کوتاهی کفش پاشنه دار خود را در بیاورید هرگز این کار را نکنید. این دو مدل هیچ گاه از مد نمی افتند و برای مدت طولانی قابل استفاده هستند.

مثلا در یک شرکت مد یا هنر می توان صندل پوشید اما برای کار در یک دفتر حقوقی، این نوع کفش گزینه خوبی نیست. اگر پایتان درد گرفت، کفش ها را درآورده و مشکل آن را بررسی کنید. پوشیدن کفش های تنگ و پاشنه بلند یا کفش های لژ دار، مشکل را بیشتر می کند. مثلا اگر برای یک مهمانی نهار غیر رسمی پیراهن می پوشید، می توانید با پوشیدن کفش پاشنه پهن، استایل خود را از حالت رسمی خارج کنید. پاشنه بلند یا کوتاه : شاید به فکر این باشید که از یک جفت کفش پاشنه بلند برای فعالیت روزانه از آن استفاده کنید. تقویت عضلات ساق پا: استفاده از کفش پاشنهدار باعث تقویت عضلات ساقه پا (ماهچه دوقلو) میشود. شما تا همیشه فقط یک جفت پا خواهید داشت، اما کفش ها قابل تعویض اند. اگر بخواهید انتخاب مناسبی به منظور پوشیدن کفش در یک موقعیت خاص داشته باشید باید با ویژگیهای این کفشها آشنا بوده و تشخیص دهید که کدام یک با وضعیت شما تناسب دارند.

لازم به ذکر است که در انتها جدیدترین مدل های کفش پاشنه دار زنانه قرار دارد. 2. 2. اگر لباس طرح دار میخواهید بپوشید بهتر است کفش شما تک رنگ باشد و اگر لباس شما تک رنگ است میتوانید با کفش پاشنه بلند طرح داری لباستان را ست کنید، تا زیباتر به نظر برسید. اگر یک لباس طرح دار یا رنگی می پوشید، یک جفت صندل ساده با بند های باریک را با آن ست کنید. کفش هایی که بند T شکل در روی پا دارند، پاها را کوتاه تر نشان می دهند. راه رفتن با کفشهای پاشنه بلند میتواند مانند راه رفتن روی بند تعادل باشد. روش معمول و منطقی برای این که راه رفتن شما درست و بدون عیب به نظر برسد این است که پاهای خود را یکباره روی زمین بگذارید که این کار موقع پوشیدن کفش پاشنه بلند ممکن نیست. کفش هایی با پاشنه پهن، به شما کمک می کنند تا در صورت تمایل، رسمیت لباس خود را کم کنید.

استفاده از پاشنه های کوتاه کمک می کند تا از مشکلات مربوط به استخوان های پا اجتناب کنید. اما این دلیل نمیشود که هرگز از آنها استفاده نکنید. اگر به دنبال این هستید که لاغرتر و قدبلندتر به نظر برسید، از این کفش ها استفاده نکنید. جنس رویه : استفاده از مواد با کیفیت در ساخت رویه (مثل چرم طبیعی) سبب می شود که عمر کفش بالا رود. در صورت امکان، زمان استفاده از کفش پاشنه بلند را به سه ساعت در روز یا دو روز پشت سر هم، با یک روز استراحت در بین این دوره محدود کنید. جوراب داغ باعث انعطاف کفش میشود و در نتیجه پای شما در راه رفتن ها کمتر اذیت خواهد شد. این مقاله را بخوانید و با ترفندهایی که راه رفتن با کفشهای پاشنه بلند را سادهتر میکند آشنا شوید. اگر تعداد زیادی کفش پاشنه بلند ندارید، سراغ یک جفت کفش سیاه و یا رنگ پا (کرم) بروید.