ترجمان – قدرت، جنسیت و کفش پاشنه بلند

پاشنههای فوقالعاده نازکی که در هنر عامهپسند در زمان جنگ به تصویر کشیده شده بود، در اوایل ۱۹۵۰ واقعاً ساخته شد و زنان تشویق شدند که در زندگی روزمرۀ خود، این آرمانهای مبتذل را تقلید کنند. ببینید اگر وجود کروموزوم ها و نقش اونا در تعیین جنسیت یعنی دختر و پسر شدن در ابتدای زندگی عبور کنیم آنچه که صفات ثانویه جنسی یعنی مرد و زن شدن رو در ادامه زندگی ایجاد میکنه ترشح هورمون تستسترون در مرد و استروژن در زن است. بسیاری از ما نمیدانیم که ارتفاع پاشنه پا که یک جعبه باریک فاصله بین پا و زمین می اندازد، میتواند باعث ضخیم شدن بافتهای بین انگشتان پا شود.

کف ضخیم کفش پا را اززمین و اشیاء آسیب زننده دور می کند. این کفشها دارای پاشنههای بلندتری نسبت به دیگر کفشها هستند، اما کفی جلوی کفش هم همانند پاشنهها ضخیم هستند. از آنجایی که تنوع طراحی و مدل کفش زنانه پاشنه بلند بالاست، از یک طرف انتخاب را برای شما سخت میکند و از طرفی دیگر هر اندازه که سختپسند باشید، دست شما را برای خرید هر نوع آیتم خاصی باز میگذارد. این کفش ها دیگر اندازه ام نیستند. دامن اندازه نبود. بهمین دلیل مجبور شدم عوضش کنم. این پیراهن کاملا اندازه تام است. تام چراغ قوه ی کوچکش را توی جیبش گذاشت.

تام آستین های پیراهنش را بالا زد. ژورنال شیک و جدیدترین مدل کفش های عروس و مجلسی، مدل کفش پاشنه بلند میخی. زمانی که احساس می کنید کاملا به راه رفتن با کفش پاشنه بلند مسلط شده اید، می توانید بدون استرس، هر جا که بخواهید کفش پاشنه بلند بپوشید و به خوبی با آن ها راه بروید. حالا سعی کنید همانقدر صاف بایستید و راه بروید. هرچه پاشنه بلندتر بود، لباس بلندتر و تزئینشدهتری لازم بود که آنها را بپوشاند و خدمتکاران بیشتری برای کمک به راه رفتن لازم داشتند. هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند، احتمال بیشتری برای از دست دادن تعادل و لیز خوردن وجود دارد، که باعث صدمه دیدن شما و کودکتان می شود. هنگامی که قصد پوشیدن کفش پاشنه بلند را دارید حتما همراه خود چسب زخم داشته باشید تا در هنگامی که کفش پاشنه بلند به قسمت جلوی پای شما فشار وارد می کند بتوانید با استفاده از چسب زخم دو انگشت دوم و سوم را به هم بچسبانید تا احساس راحتی داشته باشید و یا اینکه اگر پشت پای شما دچار درد و ورم شد می توانید یک چسب زخم به پشت پایتان بچسبانید تا زخمی نشود و به راحتی قدم بردارید.

ازجمله عوارض کفش پاشنه بلند زنانه باعث چربی سوزی در پشت پا میشود. کفشهای پاشنه بلند هم برای لباسهای بلند و هم برای لباسهای کوتاه مورد استفاده قرار میگیرند اما استفاده از کفشهای پاشنه بلند با لباس کوتاه ظریف کاریهای خودش را دارد زیرا باید در نظر بگیرید که لباس شما چقدر کوتاه است و ساق پای شما به چه شکل است که بتوانید بهترین کفش را با لباسهایتان ست کنید. با استفاده کردن از پودر تالک از تاول زدن انگشتان پا هم خلاص میشوید. برای اینکه بتوانید شلوار تنگ را با مدلهای بیشماری از کفش ست کنید، مهم است شلواری بپوشید که تا مچ پا یا کمی بالاتر از آن باشد. مثلا با لباس ورزشی کفش پاشنه بلند میپوشند که اصلا این استایل زیبا نیست و خود شخص هم برای ورزش کردن راحت نیست. اگر میخواهید فقط یک کفش پاشنه بلند انتخاب کنید و از آن برای موقعیتهای مختلف استفاده کنید، پیشنهاد میکنیم از کفشهایی با طول پاشنه متوسط و رنگ تیره (ترجیحا) مشکی استفاده کنید.