توصیه هایی برای انتخاب کفش پاشنه بلند راحت و زیبا – فروشگاه اینترنتی ریموژ

این مسئله در بین خانم ها اهمیت بیش تری دارد و به صورت کلی بیش تر موردتوجه قرار می گیرد. کفش پاشنه داری که خانم ها می پوشند در دو مدل کوتاه و بلند در بازار موجود است. قبلاً در سایت ایلیار از جدیدترین مدل کفش چرمی زنانه ۹۷، مدل صندل زنانه شیک ۹۷و جدیدترین مدل کیف زنانه مجلسی ۹۷ مطلب قرار دادیم و در این قسمت به زیباترین مدل کفش زنانه پاشنه بلند می پردازیم. صندل پاشنه بلند یک کفش همه کاره است که با استایل روزمره و کمی رسمی تر از آن به خوبی ست می شود. در قدیم سواران نظامی برای اینکه راحت تر سوار بر اسب شوند بوت های پاشنه بلندی می پوشیدند تا مطمئن شوند که حتی با سرعت بالای اسب پای آن ها از رکاب بیرون نمی آید ولی جالب تر اینجاست که پوشیدن کفش های پاشنه بلند در مردان، تنها میان ثروت مندان رایج بود.

سواره نظام ایرانی برای اطمینان از ماندن پای خود در رکاب ، نوعی چکمه پاشنه دار می پوشیدند . او به علت قد کوتاهش که یک متر و 63 سانتی متر بود مجذوب این کفش­ها با پاشنه­ های 10 سانتی­متری شد و با این کفش­ها احساس قدرت بیشتری میکرد و همچنین علاقه زیادی به کفش های با پاشنه های قرمز داشت در واقع رنگ قرمز پاشنه کفش نشانگر جایگاه طبقاتی دارنده کفش بود زیرا ساخت آن رنگ­ها گران تمام می­شد و رنگ قرمز به نوعی جنگاوری و رزم ­آور بودن فرد را نیز نشان می­داد ، که فقط اعضای دربار حق استفاده از چنین کفش­ هایی را داشتند.

البته ابهاماتی در این مسئله هست به علت اینکه اولین نمونه ضبط شده از کفش پاشنه­ بلند که توسط یک زن پوشیده شده است بنام کاترین دی مِدیچی در قرن شانزدهم میلادی بود که او حدود 150 سانتی متر قد داشت و برای اینکه در روز عروسی خود قد­بلند تر بنظر برسد از کفش­های پاشنه­ بلند استفاده کرد . که در اروپا وجه تمایزی شد برای تفاوت مردمان غنی و فقیر ، و کسانی که میخواستند خود را طبقه اشراف معرفی کنند از کفش­های پاشنه­ بلند استفاده می­کردند ولی بدلیل خیابان ­های پر از گِل­ و­لای اروپای قرن هفدهم کفش­ های پاشنه­ بلند هیچ ارزش و اعتباری در بین عموم نداشت و همچنین در بین مردمان اروپا که اکثراً مشغول به کار کشاورزی بودند استفاده از این کفش ­ها برای آنها سخت بود . علاوه بر تمام مدلهایی که در این مطلب به آنها اشاره شد، طراحان مد و لباس گاهی اوقات تصمیم میگیرند که از طراحیهای کلاسیک فاصله گرفته و کفشهای فانتزی با کفشهای متفاوت طراحی کنند.

با وجود اینکه این کفشها اصلا راحت نیستند و ممکن است هنگام راه رفتن با آنها مشکل داشته باشید، برخی از خانمها این مدل کفش پاشنه بلند را برای قد بلندتر به نظر رسیدن انتخاب میکنند. پاشنه این مدل کفشها از تمام مدلهای قبلی بلندتر است. اگر جزو افراد شیکپوش هستید و دوست دارید خاص و متفاوت به نظر برسید، میتوانید از این مدل کفشهای پاشنه دار زنانه زیبا استفاده کنید. تقریباً تمامی خانمها به کفشهای پاشنه بلند و لژدار، علاقه دارند؛ اما تنها دوست داشتن، دلیل نمیشود تا از این کفشها استفاده کنید. بسیاری از کفشهای پاشنه بلند مدل استیلتو، لژدار هم هستند. معمولاً این پاشنهها در کفشهای مجلسی استفاده میشود که علاوه بر زیبایی راحتی در حرکت هم وجود داشته باشد. علاوه بر این، بسیاری از صندل ها هیچ پشتیبانی از قوس پا ندارند. کفش های پشت بند دار، پاشنه بلند هایی با بند دور مچی، کفش های جلو باز و بوت های پاشنه بلند، نسبت به انواع کفش های جلو بسته و صندل های بندی راحت تر هستند.