راهنمای مناسب برای کفشهای پاشنه بلند و مجلسی

برای کفش بهتر، لازم است که انواع مختلف کفشهای پاشنه بلند را بشناسید تا بتوانید متناسبترین مورد را در خرید بعدی، انتخاب کنید. در چنین شرایطی پاها در اثر فشار زیاد متورم شدهاند و اگر کفشهایتان را دربیاورید بعید است دوباره بتوانید پاهایتان را در کفشها جا بدهید! در خرید چنین کفشهایی حوصلهی بیشتری به خرج دهید، زیرا کفشهای با پاشنهی باریک قطعاً در نگاه اول جذابتر هستند. اما، اگر در انتخاب کفش پاشنه بلند اشتباه کنید ممکن است تا ابد از پوشیدن آن صرف نظر کنید. شاید به فراخور محفلی که در آن دعوت هستید و لباسی که قصد دارید بپوشید، لازم باشد از کفشهایی با پاشنهی خیلی بلند استفاده کنید.

قدمهایتان را از پاشنه به پنجه بردارید: زمانیکه کفش پاشنه بلند میپوشید، بیش از حد به انگشتان و پنجهی پایتان فشار وارد میشود، پس از پاشنه به پنجه قدم بردارید تا قدری از این فشار کم کنید. سعی کنید کفشی پیدا کنید که با وجود داشتن پاشنهای کمی پهنتر، همچنان پاهایتان را زیبا و جذاب نشان دهد. باید این مسئله را نیز در نظر گرفت که بر اساس آب و هوا و لباسهایی که میپوشیم کفشی که قصد ست کردن آن را با لباسمان داریم متفاوت است. در حرکات ورزشی نیز برای تقویت عضلات ساق پا می بایست که بر روی پنجه های خود ایستاده و پاشنه ی پای خد را بالا ببرید. اینکار علاوه بر اینکه به حفظ ظاهر کفش کمک میکند از تنگشدن آنها نیز جلوگیری میکند.

اگر دوست ندارید کفشهایتان بزرگ و زمخت بهنظر بیاید، میتوانید از انواع کفی و پدهای طبی بسیار نازک، نیمکفی سیلیکونی و ژلهای زیر پنجه یا زیر پاشنه، فاصله دهنده و محافظ انگشتان پا، نوارهای محافظ و یا قالبهای کفش استفاده کنید. شاید کتانی ها و کفش های ورزشی انتخابهای دوستداشتنی شما باشند و ترجیح بدهید در دوران بارداری باز هم از آنها استفاده کنید. آشنا نبودن با انواع پاشنهها، ممکن است شما را در انتخاب گمراه کند. در این نوشتار سعی شد راهکارهایی برای انتخاب و استفادهی صحیح از کفشهای پاشنههای بلند ارائه شود. برای ترفند دوم آمادهاید؟ شاید برایتان عجیب باشد اما یکی از ترفندهایی که می توانید برای کفش های پاشنه بلندتان بزنید، قرار دادن آنها به مدت 30 دقیقه در فریزر است. چند روز یا چند ساعت قبل از میهمانی، درون کفشهای پاشنه بلندتان کیسههای آب گذاشته و در فریزر قرار دهید. زمانیکه از کفشهای پاشنه بلندتان استفاده نمیکنید درون آنها را با روزنامهی مچاله یا هر مادهی منعطف دیگری پر کنید و در کمد قرار دهید.

اولین چیزی که باید به آن توجه کنید میزان کوسنهای استفاده شده است. مهم ترین دلیل پوشیدن کفش های پاشنه بلند در خانم ها زیبایی و جلب توجه است. جدای از اینکه در حالت کلی این مسئله کاملاً سلیقهای است، توجه به تناسب لباس با کفش، مکان استفاده از آن و مهمتر از همهی اینها دقت به حفظ سلامتی در اولویت قرار دارند. این وضعیت ها خطر آرتروز را افزایش می دهند. بسته به ارتفاع پاشنه، فشار روی پاشنه پا میتواند تا 70٪ افزایش یابد، بنابراین ضروری است که اجازه ندهید بار اضافی روی پاشنه پا ایجاد شود. کف کفشهای نو اکثراً لیز هستند و این مسئله در کفشهای پاشنه بلند میتواند بسیار مشکلساز شود. احتمالاً تصور میکنید که بیش از چند نوع پاشنه برای کفشهای زنانه وجود ندارد؛ اما باید به شما این حقیقت را متذکر شویم که مدل پاشنهها بیشتر از انواع کفشها است.