عوارض و مضرات پوشیدن کفش پاشنه بلند و پاشنه دار

شاید در ماه های اول کار سختی به نظر نرسد اما بعد از ماه چهارم کم کم متوجه میشوید خم شدن و بستن بند کفش ها اصلا بهراحتی سابق نیست. کفیهایی که هر روز از آنها استفاده میکنید را باید هر سه ماه یکبار تعویض کنید زیرا میتوانند شکل خود را از دست بدهند. در این صورت، شما می توانید در مواقعی که کفش پشت پایتان را زد، چسب را به پشت پایتان بزنید تا هم از زخم شدن جلوگیری کند و هم از درد پایتان. این ترکیب باعث خدشهدار شدن سطح میشود و لغزندگی آن را از بین میبرد. یک پاشنه ضخیم سطح بیشتری دارد و وزن شما را با یکنواختی بیشتری پخش می کند. اگر کفش پاشنه گربهای بخرید، خواهید دید که خیلی راحت است، چراکه بلند یا باریک نیست و پا بهحد کافی سطح اتکا دارد. حتی اگر درد پاهایتان در کفش دارد شما را می کشد، درآوردن کفش هایتان در وسط میهمانی، حتی برای چند دقیقه، کار عاقلانه ای نیست.

این کار بهتر از درآوردن کفش هایتان است. خوب است بدانید که کفش پاشنه بلند بسیار بهتر از کفش های کاملا تخت هستند. Cuban Heel (کوبایی): سبک طراحی این محصول بسیار نزدیک به کفش کلاسیک مردانه است. طراحی کفش­های پاشنه ­بلندی که در دهه­ 1600 تا اواخر 1720، در فرانسه تولید می­شد، به گونه­ای بود که فشار ناشی از وزن بدن روی کف پا متمرکز می­شد و با پارچه­ای توری تزئین می­شد. در آن زمان، زنان تمایل داشتند تا از عناصر مردانه در مد و ظاهر خود استفاده کنند به طور مثال موی کوتاه و استفاده از کلاه انتخابی شیک بین بانوان تلقی میشد، به همین دلیل استفاده از کفشهای پاشنه بلند به سرعت بین آنها رواج پیدا کرد؛ با این تفاوت که پاشنه کفش زنان نازکتر، بلندتر و تجملیتر طراحی میشد.

مهم ترین دلیل پوشیدن کفش های پاشنه بلند در خانم ها زیبایی و جلب توجه است. کفش پاشنه بلند عروس، معمولا سفید و کار شده است تا زیبایی لباس عروس را چندین برابر کرده و شب خاطرهانگیزی را برای او رقم بزند. برداشتن این ناخنها، زمانی که پزشک از ابزار تیزی برای این کار استفاده میکند، درد شدیدی خواهد داشت. این در حالی است که برداشتن این ناخن ها، زمانی که پزشک از ابزار تیزی برای اینکار استفاده می کند، درد بسیاری خواهد داشت. مطالعات نشان داده است که کفش های پاشنه بلند، علت اصلی فرو رفتن ناخن ها در گوشت پا هستند.

چرا قبلا مردان کفش پاشنه بلند می پوشند؟ حواستان باشد که پای تان را کجا می گذارید. چرمهای محکم یا روکش مصنوعی دوام و پشتیبانی بیشتری را فراهم میکند. فرم هلالی و ظرافت این محصول، شکلی منحصربهفرد و جذابی را ایجاد میکند. انگشت سوم و چهارم پاهایتان را با چسبی ببندید تا فشار اضافی ناشی از درد عصب های بین آن 2 انگشت، کاهش یابد. طبق تحقیقاتی که در دانشگاه آلاباما انجام شده است، از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲، ۱۲۳۳۵۵ آسیب مربوط به کفش پاشنه بلند در اورژانس ایالات متحده تحت درمان قرار گرفتند، که در درجه اول پیچ خوردگی و کشیدگی پا یا مچ پا بودهاند.