عوارض پوشیدن کفش پاشنه بلند – دکتر سیامک مرادی، فوق تخصص درد

در این نوع کفش پاشنه بلند ارتفاع پاشنه در حدود 7 تا 10 سانت می باشد و برای کسانیکه معمولا پاشنه بلند نمی پوشند، مناسب نیست. در ادامه با سوربان همراه باشید تا جدیدترین مدل های کفش پاشنه بلند زنانه و دخترانه 2018 را با هم ببینیم. در ادامه همین مقاله با راهکارهایی برای انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب خود آشنا خواهید شد. اگر نمی توانید کفش پاشنه دار بپوشید نگران نباشید کفش های تخت با بسیاری از لباس های شما هماهنگ هستند اما اگر می خواهید به پوشیدن کفش های پاشنه بلند و باریک حتی برای یک مهمانی یک ساعته عادت کنید، با پاشنه های سه یا پنج سانتیمتری آغاز کنید. با وجود ارتفاع پاشنه، پلتفرمی (لژ) که در قسمت جلوی کفش قرار دارد، موجب پهن شدن این قسمت شده و راه رفتن را تسهیل می کند. مثلا در تابستان شما میتواند به راحتی از کفشهای پاشنه بلند تابستانی (صندلهای پاشنه بلند) استفاده نموده یا در زمستان کفشهای پاشنه بلند زمستانی (بوت و نیمبوت پاشنه بلند) را بپوشید و از مزایای خاص هرکدام بهره ببرید.

کفش های پاشنه بلند محبوبیت بیشتری نسبت به همیشه دارند و بسیاری از خانم ها اغلب می پرسند: “آیا واقعا پوشیدن پاشنه می تواند برای بدن من مضر باشد؟ ✔️ صدمات وارده به ناحیه جلویی پا: کفشهای پاشنه بلند، وزن بدن را به طور مساوی روی تمام قسمت های پا پخش نمی کنند؛ بلکه بخش عمده وزن فرد را بر روی سینه پا متمرکز می نمایند. بسیاری از میول ها از قسمت پاشنه پا نیز آزاد هستند و پوشیدن و درآوردن آنها بسیار راحت است. ویژگی اصلی کفش، جنس بزرنت یا پنبه ای پارچه آن به همراه یک کفه ی انعطاف پذیر است که جنس آن از طناب بافته شده اسپارتو می باشد.

مثلا اگر در فروشگاه، پشت کفش کمی پایتان را می زند، این موضوع با پوشیدن طولانی مدت موجب تاول خواهد شد. با توضیحاتی که در بخش قبل ارائه شد، شناخت کاملی در مورد این دو نوع کفش به دست آوردید. اگر به مد علاقه مند هستید، این کفش می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. این سبک کفش ظرافت خاصی به پاها می بخشد. صندل آکسفورد الهام بخش از کفش های مردانه و لباس های سنتی مدرسه است. کفش پاشنه بلند قرن ها است که کفش زنانه مورد پسندی است و مد نیز آن را رها نمی کند، این کفش همیشه طرفداران خود را دارد. کفش پاشنه بلند نوعی نگرش است و به زنان قدرتی وصفناپذیر میدهد. برای باریک تر و ظریف تر نشان دادن اندام افراد، خصوصاانرادی که کوتاه تر و چاق تر از دیگران هستند بسیار موثر است. برای مثال کفش های پاشنه بلند مجلسی دارای پاشنه های بلند و باریک هستند ولی انواع روزانه آن پاشنه های پهن تری دارند.

ارتفاع پاشنه این کفش ها می تواند 20 سانت و یا بیشتر باشد. زمانی که کفش پاشنه بلند می پوشید، پاهایتان باید احساس توازن و راحتی کنند. این چوب باید بسیار محکم و در عینحال سبک بود، در نتیجه در انگلستان بهترین انتخاب استفاده از چوب درخت راش و در آمریکا چوب درخت افرا محبوب بود. این کفش ها دارای بندهایی هستند که به جای مچ پا، در پشت پاشنه پا قرار می گیرند. آنها به نگهدارنده گران قیمت کفش و وقت زیادی نیاز ندارند. پاشنه صندل ها می توانند کوتاه، متوسط یا بلند باشد که هر کس متناسب با سلیقه و لباس خود، آنها را انتخاب می کند. اگر دنبال یک صندل روزمره پاشنه بلند هستید که راحت باشد، صندل پاشنه یه سَره بهترین انتخاب شما خواهد بود. همگام بودن با مد، کار آسانی نیست؛ اگر به کفش های پاشنه بلندتان وابسته اید، احتمالا با عوارضی مثل میخچه، پینه و صافی کف پا مواجه هستید.