عوارض پوشیدن کفش پاشنه بلند – دکتر سیامک مرادی، فوق تخصص درد

با ساختاری که این کفشها دارند، احتمالاً راه رفتن با آنها برای شما سخت خواهد بود؛ اما اگر دوست دارید و یا به خاطر نوع لباس و موقعیتی که میخواهید در آنجا حضور پیدا کنید مجبورید یکی از این دو نوع کفش را انتخاب کنید توصیه میشود کفشهای لژدار را انتخاب نمایید. اما این تنها تأثیر منفیِ کفش پاشنه بلند روی زانوی شما نیست؛ بلکه آرتروز زودرس زانو نیز عارضه دیگریست که در اثر استفاده طولانیمدت از این کفشها ایجاد میشود. مسلماً این کار در گذشته بسیار دشوارتر بود. این کار را پنج مرتبه برای هر پا انجام دهید. برای پررنگ کردن ابروها آن ها را با زغال، آب میوه آقطی (نوعی میوه ی وحشی سیاه رنگ شبیه به انگور) و دوده ی چراغ های روغنی، رنگ می کردند. ظرف ۱۰۰ سال بعدی، بسیاری از زنان اشراف زاده از ساعت مچی استفاده می کردند، در حالی که مردان آن را چیزی زنانه می دانستند و کماکان ساعت های جیبی را ترجیح می دادند.

افرادی که کفش پاشنه بلنـد می پوشنـد بيشتر دچار سردرد می شونـد زیرا بلنـدی پاشنه کفش باعث قوس زیاد کمر شده و این قوس کمر به صورت جبرانی گردن را به جلو می کشد و رشته های عصبي یک و دو گردنی تحت فشار قرار می گیرد.برخی از سر دردها هسـتنـد که منشاء آن ها اختلالات گردنی یا گرفتگی های عضلات گردن اسـت و یا ممکن اسـت درد در امتداد سـتون فقرات گردنی کم یا زیاد شود و فرد را دچار سر درد کنـد که تمامی این دردها به راحتی و بصورت علتی با روش های نوین فیزیوتراپی قابل درمان هسـتنـد. آن ها با استفاده از خز، ابروی مصنوعی درست می کردند که بیشتر اوقات روی صورت نمی ماند و کنده می شد. زنانی که کفش های پاشنه بلند می پوشند حس می کنند که نسبت به دیگران زیباتر به نظر می رسند و به قول خودشان بیشتر تو چشم هستند.

در قرون وسطی، اشراف و رعایا به دندان های خود اهمیت می دادند. این در حالی است که برداشتن این ناخن ها، زمانی که پزشک از ابزار تیزی برای اینکار استفاده می کند، درد بسیاری خواهد داشت. خانم های محترم، علاوه براینکه کفش پاشنه بلند باعث زیبایی ظاهری می شود، آسیب های جبران ناپذیری هم دارد. هر گلی خاری دارد و کفش پاشنه دار زنانه نیز معایبی دارند. پودر بچه نوعی کانی است .این پودر سفید رنگ خاصیت ضد تعریق دارد و باعث نرمی پوست میشود. «تابناک با تو» – امروزه قفسه ی فروشگاه ها مملوء از انواع محصولات زیبایی است و مراقبت از خود کار خیلی سختی نیست.

با این کار پاهای شما عرق نمی کند، در نتیجه ملتهب و متورم نیز نخواهد شد. در این حالت، فرم ابرو همچون شکل هلال ماه، در وسط اندکی پهن تر بود و هر چه به سر و ته نزدیک می شد نازک تر می شد. آن ها موهای خود را با پودر رنگ می کردند، پودرهایی نه تنها به رنگ سفید، بلکه قهوه ای، صورتی، نارنجی، آبی یا بنفش. این کرم ها اغلب حاوی مواد شیمیایی بودند که می توانستند خطرناک باشند. با چوب صندل قرمز و قرمزدانه سرخاب درست می کردند. برای پاک کردن پلاک های دندانی از یک خمیر استفاده می کردند که با زغال، نمک و فلفل درست می شد. این فشار در طول زمان موجب ایجاد انگشت چکشی و خم شدن غیرطبیعی مفصل های انگشتان می شود که به تدریج سخت می شوند.