عوارض پوشیدن کفش پاشنه بلند – دکتر سیامک مرادی، فوق تخصص درد

پاشنه فلر بسیار شبیه به پاشنه پهن است با این تفاوت که دو سطح پاشنه دارای تفاوت جزئی هستند. اینکه شما از چکمههای پاشنهبلند استفاده کنید یا کفش هایی با پاشنههای دو یا سه سانتی، بستگی به سلیقه شما دارد. این بدان معنی است که وقتی پا برهنه راه می رویم یا کفش هایی می پوشیم که باعث می شود پاشنه پا به زمین برسد، می تواند درد و کشیدگی زیادی در این عضلات و تاندون ها ایجاد شود. برای حفظ تعادل در هنگام پوشیدن کفشهای پاشنه بلند، فشار زیادی به عضلات و ماهیچههای ساق پا وارد میشود که حتی میتواند باعث رگبهرگ شدن این ماهیچهها نیز بشود. پوشیدن مداوم کفش پاشنه بلند فشار زیادی به ستون فقرات وارد میکند و کمردردهای شدیدی بهوجود میآورد. بنابراین، اگر باردار هستید و میخواهید بیرون بروید، یک کفش سبک انتخاب کنید تا فشار کمتری بر بدنتان باشد تا به شما و آن هدیه کوچکی که حمل میکنید آسیب جدی وارد نشود.

همچنین کفشهای با پاشنه بلنـد و نازک، ۲۲ درصد فشار روی زانو را افزایش میدهنـد. میولها: تمام دختران اهل فشن میولهای پاشنه بلند را دوست دارند؛ چرا که آنها شیک، راحت و رومد هستند. کفش های جلوباز و پاشنه بلند از انواع طرح های شیک و خاص هستند که در فصل تابستان و بهار مورد استفاده قرار می گیرند. کفش مناسب، نقش مهمی در زیبایی ظاهری و آراستگی استایل هر شخصی ایفا میکند؛ با اینکه در دنیای مد، این روزها کفش های بدون پاشنه، به دلیل راحتی بیشتر مورد توجه قرار گرفتهاند اما کفش های پاشننهدار، جذابیت و زنانگی را به شما هدیه میدهند. احتمالاً تصور میکنید که بیش از چند نوع پاشنه برای کفشهای زنانه وجود ندارد؛ اما باید به شما این حقیقت را متذکر شویم که مدل پاشنهها بیشتر از انواع کفشها است. این پاشنه از جمله پاشنههای متداول است که شکل هلالی آن همانند علامت کاما است.

پاشنههای مخروطی نیز همانند پاشنههای بلوکی برای راه رفتنهای طولانی مناسب است. راه رفتن با این کفشها هم راحت است. هنگام قدم زدن با کفش پاشنهبلند سعی کنید قدمهایتان را کوتاهتر بردارید و در عوض تعداد قدمها را بیشتر کنید . استفاده از کفیهای مناسب میتواند قدری این مشکل را کاهش دهد. یک جفت کفش پاشنه بلند خوب میتواند به شما اعتماد بهنفس زیادی بدهد، اما باید دقت داشته باشید که کفش پاشنهبلند متناسب به پا داشته باشید. انتخاب شما میتواند از یک کفش پاشنه بلند ساده تا چکمههای پاشنهدار تغییر کند. آیا هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند، پاها و زانوها آسیب میبینند؟ کفش پاشنه بلند امروزه با بیشتر لباسهای زنانه ست میشود و محدودیتی برای پوشیدن و ست کردن این مدل کفش با لباسهایتان نخواهید داشت ولی بیشتر خانمها کفشهای پاشنه بلند را با لباسهای مجلسی و برای مراسمهای رسمی و مهمانی انتخاب میکنند. این کفشها هم قد شما را بلندتر جلوه میدهند هم به قوس کف پا فشار وارد نمیکنند و هم راه رفتن با این مدل کفش سخت نیست.

اگر نتوانید تعادل خود را حفظ کنید و این اتفاق برایتان بیفتد فشار و آسیب بسیار شدیدی به مچ پایتان وارد میشود. قدمهایتان را از پاشنه به پنجه بردارید: زمانیکه کفش پاشنه بلند میپوشید، بیش از حد به انگشتان و پنجهی پایتان فشار وارد میشود، پس از پاشنه به پنجه قدم بردارید تا قدری از این فشار کم کنید. انواع کفش پاشنه بلند را با چه لباسی بپوشیم؟ در مهمانی ها یا پیاده روی ها، از راه رفتن یا ایستادن طولانی مدت با کفش های پاشنه بلند خودداری کنید. این نوع کفه ها نامرئی بوده اما همان تاثیر کفه های عادی را می گذارند. کفشهای براق و رنگهای شاد را هم بررسی کنید. با انتخاب کفشی با جنس، سایز و پاشنههای مناسب میتوانید کفشی ایده آل خریداری کرده و بدون دردسر از آنها استفاده کنید.