عوارض پوشیدن کفش پاشنه بلند – دکتر سیامک مرادی، فوق تخصص درد

انتخاب کفشهایی که متریال تولیدی آنها بسیار مرغوب و با کیفیت است، گام اول در انتخاب هوشمندانه خواهد بود. کفش خود را تغییر دهید، سراغ کفشهای تخت یا کفشهایی بروید که راحتتر هستند. با انجام برخی از اقدامات احتیاطی، شما می توانید چند اینچ قد خود را بالاتر نشان دهید، بدون اینکه درد و اذیتی را تحمل کنید. و معمولا بزرگترین و کوچکترین انگشتان پا هستند که فشار زیادی را در برابر دو طرف و انتهای کفش تحمل می کنند. هنگامی که شما پای خود را در یک کفش تنگ می کنید و یا کفش هایی که پای شما را به اشکال غیر طبیعی (مانند کفش پاشنه دار) در می آورند، شما فشار زیادی بر دو طرف پا و انگشتان وارد می کنید. اگر به دلیل استفاده زیاد از مشکل سلامتی رنج میبرید، لطفاً تجربه خود را در اینجا به اشتراک بگذارید. سلما هایک (بازیگر): اگر به علت پوشیدن پاشنه بلند نبود، من هنوز همان کودک ۱۰ ساله در Coatzacoalcos (شهری در مکزیک) بودم.

حتما شما هم دیده اید که در مراسم ها ابتدا همه ی خانم ها با کفش های پاشنه دارشان، جلوه می کنند، اما هنوز به وسط مراسم نرسیده، کفش ها به کناری می رود و پابرهنه می شوند، اگر می خواهید این اتفاق برای شما نیفتد، مطلب زیر را بخوانید و از راه و روش انتخاب یک کفش پاشنه بلند مناسب با خبر شوید. هنوز هم اگر باید کفشهای پاشنهدار خود را بپوشید، این کار را با احتیاط و در زمان­ های کم انجام دهید. برای اینکه هم به علاقه خود احترام بگذارید و هم به سلامت بدنتان، برای جلوگیری از عوارض کفش پاشنه بلند ساعتی مشخص و محدود را به این زیبایی شگفتانگیز خودتان اختصاص دهید. از طرفی سلامت غضروف بین استخوان های مفصل زانو، به مایع مفصلی زانو بستگی دارد.

با این حال ظاهری بسیار دخترانه و شیک به شما می دهند. ولی در عین حال بسیار خوشحال نیز خواهید شد، زیرا شما کفش پاشنه بلند را بیش از دیگر کفشهایتان دوست دارید. صرف نظر از این که شما میخواهید چند سانتیمتر به ارتفاع پاشنه بیافزایید و یا مدل پاشنه پهن یا نازک را انتخاب کنید، باید بدانید که این نوع کفشهای زنانه میتوانند در عین زیبایی بسیار مفید هم باشند. تقریبا غیرممکن است که به طور کامل وزن بدن به صورت متعادل در تمام پا توزیع شود، به خصوص در کفش هایی با پاشنه بلندتر، بنابراین هر قدمی که برداشته می شود مانند این است که از یک دیوار ۱۰ فوتی به پایین پریده اید و فشاری که هنگام راه رفتن با کفش پاشنه بلند به پا یا بدن شما وارد می شود، همانند فشار وارد شده از پریدن با آن ارتفاع می باشد.

2از پاشنه به پنچه راه بروید. این مقاله به شما کمک می کند تا اطلاعات بیشتری دربارهی پاشنه و کفی کفش های پاشنه بلند، کاربرد سایزهای مختلف آنها و نیز تناسب شکل و پاشنه کفش با فرم پای خودتان به دست بیاورید. ۵ – استفاده از نیم کفی های ارتوپدی راه دیگر است که در داخل کفش قرارمی گیرد و به این ترتیب پوشیدن کفش پاشنه بلند برای شما راحت تر خواهد شد. گام های کوتاه، آهسته راه رفتن و خم نکردن زانو کارهایی می باشد که باید هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند رعایت کنید. علاوه بر این، با پوشیدن این نوع کفش، پا ها هنگام حرکت چرخش طبیعی ندارند زیرا پای شما به صورت مستقیم و بدون خم شدن حرکت می کند. هنگامی که قصد خرید کفش را دارید حتما در نظر داشته باشید که عصر را به این کار اختصاص دهید چون در پایان روز شما به اندازه کافی تحرک داشته و پایتان کمی ورم دارد این گونه می توانید کفشی مناسب پای خود خرید کنید در هنگام خرید کفش پاشنه بلند توجه داشته باشید که کفش انتخابی شما دقیقا سایز پایتان باشد به همین دلیل حتما هر دو کفش را پوشیده و چند قدم با آنها راه بروید اگر کفشی انتخاب کرده باشید که برای پای شما کوچک باشد باعث فشار آوردن به پای شما و زخم شدن می شود و اگر بزرگ باشد موجب زمین خوردن شما می شود بنابراین در خرید کفش پاشنه بلند دقت کافی داشته باشید تا مشکلات این چنینی برایتان پیش نیاید.برای راهنمایی های بیشتر خرید کیف و کفش اینجا کلیک کنید.