عوارض کفش پاشنه بلند – درمانکده

بند دور مچی، مچ پا را درشت تر نشان می دهد و به همین دلیل تنها برای افراد لاغر مناسب است. اگر در مچ پا یا زانوهای شما انحرافی وجود دارد باید در نظر بگیرید که از کفشهایی استفاده کنید که فشار کمتری به پای شما بیاورد و باعث راحتی شما بشود. فکر کنید در شرایطی هستید که نمیتوانید از کفش های مسطح استفاده کنید و دوباره فکر کنید – کفش های اسپورت و مسطح جایگزینی عالی برای کفش های پاشنه بلند هستند. راه رفتن با کفش پاشنه بلند باعث لغزیدن پا داخل کفش میشود و پس از چند گام به نوک پا فشار وارد میکند. راه رفتن با کفش پاشنه بلند آنقدرها هم که به نظر میرسد سخت نیست و برای انجام آن فقط به رعایت چند نکته و البته تمرین نیاز دارید. شاید راه رفتن با کفش پاشنه بلند چندان سخت نباشد اما این که کسی شما را تماشا کند و متوجه شود شما حرفهای نیستید و این کار را درست انجام نمیدهید اصلا جالب نیست.

بااین وجود، کف سخت مانع حرکت طبیعی هنگام راه رفتن است. شیب استاندارد، کمی انحنا دارد که در زیر انحنای کف پا قرار گرفته و در قسمت پاشنه کم می شود تا پاشنه روی شیب قرار نگیرد. اگر کفش جدیدی می خرید، حتما کف آن را بررسی کنید. اگر یک لباس طرح دار یا رنگی می پوشید، یک جفت صندل ساده با بند های باریک را با آن ست کنید. پاشنه های باریک و میخی برای افراد قلمی و لاغر مناسب تر است. این دو مدل هیچ گاه از مد نمی افتند و برای مدت طولانی قابل استفاده هستند. لازم به ذکر است که در انتها جدیدترین مدل های کفش پاشنه دار زنانه قرار دارد. کفشی که برای پوشیدن با استایل بیرون تان انتخاب می کنید، بستگی به موقعیت و استایل شخصی شما دارد. اگر این کفش ها را می پوشید، یک آیتم غیر رسمی دیگر هم به استایل خود اضافه کنید؛ مثلا اگر پیراهنی ظریف بر تن دارید، یک ژاکت روی آن بپوشید.

اگر لباس های روزمره تان را می پوشید، یک جفت صندل، استایل شما را کامل می کند. کفش هایی با پاشنه پهن، به شما کمک می کنند تا در صورت تمایل، رسمیت لباس خود را کم کنید. کفش کرم رنگ نیز با بیشتر لباس ها ست می شود. قوس کمر نامناسب می تواند درد های شدیدی در قسمت های فوقانی و تحتانی کمر ایجاد کند. دکتر برنر اشاره می کند که :”این کفش ها به خوبی از قوس پا حمایت می کنند.” بسیاری از این کفش ها از انجمن پزشکی پا در آمریکا مهر تایید دارند. علاوه بر این، آنها میتوانند ویژگیهای اصلی کفش و نحوه قرارگیری آن را تغییر دهند، بنابراین، برای مثال اگر کفیهای کفش شما پاشنه پا را بیش از حد بالا میبرند، این می تواند مشکلاتی از قبیل کاهش پایداری یا اصطحکاک ناراحت کننده ایجاد کند. شاید در ابتدا ودر نگاه اول برخی کوتاه بودن قد و یا طنازی رو عامل اصلی این رفتار خانم ها بدانند البته این ها از کارکرد پوشیدن کفش پاشنه بلند است ولی باید بدانیم چرا خانم ها حاضر میشوند این کار رو که مشقت هایی همچون درد کمر و یا پا را به همراه خواهد داشت تحمل کنند پس ظاهرا باید دلیل مهمی برای این کار وجود داشته باشد.

این مدل کفش خیلی جذاب بهنظر میرسد و تیپ شما را زیر و رو میکند. در میان پاشنههای بلند، این مورد شرایط خوبی را فراهم میکند که بتوانید مانند زمانی که کفشهای تخت میپوشید، گامهای بلند بردارید؛ پاشنههایی که درعین حال به پای شما نیز فشار زیادی وارد نمیکند. سرانجام، کفشهای پاشنه بلند تبدیل به دو نوع کفش با پاشنههای ضخیم برای مردان و پاشنههای نازک برای زنان شد و این گرایش هم رفته رفته شروع به رنگ باختن کرد، زیرا از قرن نوزدهم میلادی به بعد، دیگر مردان تمایلی به استفاده از کفشهای پاشنه بلند از خود نشان نمیدادند. این مسئله جلوی کارکرد بهینه پا را می گیرد و مشکلاتی برای زانو،باسن و کمر به وجود می آورد.