عوارض کفش پاشنه بلند – درمانکده

کفش باید دارای کفی مناسب باشد تا قوس طولی و عرضی پا را حفظ کند و پنجههای پا نیز تحت فشار نباشند چرا که در طولانی مدت باعث انحراف انگشت شست پا میشود که نوعی بیماری محسوب میشود و در سنین کهنسالی دردهای شدید در ناحیه مفصل شست پا ایجاد میکند که در بعضی مواقع با عمل جراحی میتواند اصلاح شود.افرادی که به این مدل کفش علاقمند هستند بهتر است نیمی از روز کفشهای راحت بپوشند و یا کفش های پاشنه بلند را به طور متناوب با کفش های کتانی و کفش های پاشنه کوتاه بپوشند تا پایشان آسیب کمتری ببیند. خانمها اکثرا دنبال کفشهایی هستند که پاشنه آنها در امتداد ساق پا قرار دارند، اگرچه خانمها دوست دارند کفشهای پاشنه بلند ظریف بپوشند چون پاها را کشیدهتر و باریکتر نشان میدهد؛ اما کفشهای مثل stiletto نمونه کفشهایی هستند که باعث میشود به مچ پا و پاشنه پا فشار وارد کند.

ایمی آدامز (بازیگر): من عاشق کفشهایی هستم که پاهایم را بلندتر نشان میدهد، زیرا بالاتنه من بلندتر از پایین تنهام است. این امر عمدتاً به این دلیل است که اگرچه پاشنه پا بالاتر به نظر میرسد، اما ارتفاع واقعی پاشنه بین 2-4 اینچ است. امروزه کفش پاشنه بلند میتواند به ارتفاع آسمان خراش برسد و فشار زیادی به کف پا یا انگشتان پا وارد کند. هنگام انتخاب کفش، سعی کنید از انتخاب کفشهایی که در قسمت انگشتان پا تنگ هستند، خودداری کنید و در عوض با کفشهای پهنتر راه بروید. با این وجود اگر کفیهای خود را برش دهید تا بتوانید آنها را در یک جفت کفش قرار دهید ، احتمالاً آن کفی برای کفشهای با سبکی متفاوت مناسب نیستند. کفی قابل جابجایی در کفش، آن را قابل تنظیم میکند، اما این تنها مزیت کفی قابل جابجایی نیست. تنها کاری که این کفش میکند، کمی بلندتر نشان دادن قد شماست.

در آخر خوب است بدانید که فرم و مدل کفشهای پاشنه بلند هم به مرور زمان در دنیای فشن تغییر میکند، با این حال آنها مثل همیشه در موقعیتهای مختلف با استایلهای گوناگون برای همه ما در دسترس هستند. قبل از عصر صنعتی ، داشتن اسب نشان دهنده ثروت بود، زیرا نگهداری از آنها هم پرهزینه و هم زمان بر است. در همان زمان که عشق به فرهنگ ایرانی در قارهی اروپا به شدت رواج پیدا کرده بود، و طبق تاریخچه کفش پاشنه بلند زنان اروپایی برای اثبات برابری بین مرد و زن شروع به استفاده از لباسها و تیپهای مردانه کردند که شامل کفش پاشنه بلند هم میشد. مریلین مونرو بازیگر معروف میگوید: من نمیدانم کفش پاشنه بلند را چه کسی اختراع نموده، ولی میدانم همه زنان خیلی به او بدهکارند. کفیهای ساخته شده برای پاشنه پا طیف گستردهای دارند، بنابراین در هنگام خرید فکر کنید که چه بخشی از پاشنه پای شما را آزار میدهد.

سواره نظام ایرانی برای اطمینان از ماندن پای خود در رکاب ، نوعی چکمه پاشنه دار می پوشیدند . به علت فشاری که هنگام پوشیدن این کفش به ساق پا و عضلات پشت آن وارد میشود، در صورتی که ساق پای فرد چاق باشد، این چربیها میسوزند و در صورتی که فرد پای چاق نداشته باشد منجربه عضله سازی پا میشود. پارگی تاندون مشکل در راه برای شما به وجود میآورد. تکیه گاه ضعیف مشکل دیگری به نام التهاب کف پا نیزبرای پا ایجاد می کند که بسیار دردناک است. نگهداری و تمیز کردن کفش آسان است. به خاطر داشته باشید که صابونها و مواد تمیز کننده میتوانند چسبهای مورد استفاده در کفیها را تضعیف کرده و فقط مواردی را که توسط سازنده اظهار شده است، اعمال کنید. کفیها را بیرون آورده و سعی کنید از همه زوایا به آنها نگاه کنید تا مطمئن شوید که از زیبایی ظاهری کفشهای شما توسط این قطعههای کوچک کاسته نمیشود.