عوارض کفش پاشنه بلند – درمانکده

نکته مهم این است که کفش پاشنه داری که انتخاب میکنید؛ در پای شما راحت باشد و همین امر موجب میشود که زیبایی پای شما را دو چندان کند. بنابراین در هنگام خرید چند شماره مختلف را امتحان کنید و راحتترین سایز را بردارید.هرگز به خاطر زیبایی و یا شیک بودن سلامتی پای خود را به خطر نندازید. اگر از آن دسته خانمهایی هستید که از کفش پاشنه بلند دل خوشی ندارید، با امتحان کردن این مدل نظرتان تغییر خواهد کرد. چند سالی است که کفههای مخصوصی در بازار عرضه شده است. در انتها هم سعی میکنیم با پیشنهاد چند کفش پاشنه بلند، برشی صحیح و مفید از دنیای این محصولات را برای شما به نمایش بگذاریم و تا حد امکان به پرسشها، ابهامات و نیازهای شما در مورد کفشهای پاشنه بلند پاسخگو باشیم. اگر از طرفداران کفش های پاشنه دار هستید اما نمیدانید با درد و عذاب بعد از آن چه کنید با اورجینال پل همراه باشید تا چند ترفند کاربردی برای پوشیدن و راه رفتن این مدل کتانیها را برایتان بازگو کنیم.

هرچند باید به خاطر داشته باشید که کفشهای پنجه باریک ممکن است پای شما را بیازارند و انگشت های پا را از فرم عادی خارج کنند بنابراین تنها در مواقع اضطراری و کوتاه از این کفش ها استفاده کنید. فراموش نکنید تنها به مدت کوتاهی این کار را انجام دهید چرا که استفاده از جوراب خیس به مدت طولانی موجب ایجاد قارچ انگشتان پا و عارضههای پوستی میشود. حال میخواهیم بدانیم کفش پاشنه بلند میتواند موجب آسیب به دیسک کمر نیز شود؟ استفاده از آنها ضمن اینکه سبب راحتی بیشتری برای شما میگردد از لیز خوردن پا درون کتونی و ایجاد تاول و کبودی نیز جلوگیری میکند.

به عبارت دیگر، شما میتوانستید با یک نگاه مختصر به پاهای اشخاص متوجه شوید که آیا آنها مربوط به حلقهی درونی پادشاهی هستند یا نه. همانطور که پایین بدن برای حفظ مرکز تعادل به جلو خم میشود، بالاتنه باید به عنوان وزنه مقابل به عقب خم شود. کفش باید دارای کفی مناسب باشد تا قوس طولی و عرضی پا را حفظ کند و پنجههای پا نیز تحت فشار نباشند چرا که در طولانی مدت باعث انحراف انگشت شست پا میشود که نوعی بیماری محسوب میشود و در سنین کهنسالی دردهای شدید در ناحیه مفصل شست پا ایجاد میکند که در بعضی مواقع با عمل جراحی میتواند اصلاح شود.افرادی که به این مدل کفش علاقمند هستند بهتر است نیمی از روز کفشهای راحت بپوشند و یا کفش های پاشنه بلند را به طور متناوب با کفش های کتانی و کفش های پاشنه کوتاه بپوشند تا پایشان آسیب کمتری ببیند.

وقتی پاشنه پا بالا قرار میگیرد باعث میشود که عضلات پاشنه پا و پا تحریک شوند. تغییر وضعیت مچ پا میتواند باعث انقباض تاندون آشیل شود آن هم در جایی که به استخوان پاشنه (کالکانئوس) متصل میشود. گاهی در برخی از کفشهای پاشنه بلند جنس کفیها از پلاستیک سفت یا چوب است که راه رفتن روی با این کفشها بسیار سخت است. قد او با اندازه ۱۶۳ سانتی متر از میانگین قد مردان آن روزگار در فرانسه بسیار کوتاه تر بود، بنابراین برای جبران این کوتاهی، او کفهی کفشش را به سمت قسمت پاشنه فشار میداد تا قدش را ۱۰ سانتی متر بلندتر کند.