عوارض کفش پاشنه بلند – درمانکده

علاوه بر جنس رویه، دقت به جنس کفی و پاشنه نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. پوشیدن کفش پاشنه بلند در کشور های خارجی از اهمیت خاصی برخوردار است. 1قدم های کوتاه بردارید. شلوار، پیراهن کوتاه یا هر لباس دیگری بپوشید به این کفش میآید. یک جفت کفش پاشنه بلند کلاسیک مشکی بخرید و هر زمانی نمیدانستید چه کفشی بپوشید، همین را انتخاب کنید. چه کفشی را با لباس کوتاه ست کنیم؟ قدتان را اندازه بگیرید. در این زمان به والدین پیشنهاد میشود که با استفاده از نخ کف پای کودکان خود را اندازه گرفته و برای انتخاب سایز مناسب، از آن استفاده کنند. پاها در آخر روز کمی ورم دارند، پس خیالتان درمورد انتخاب سایز درست راحت میشود. کفش پاشنه بلند با پاها چه میکند؟ بهتر است موقع انتخاب کردن کفش پاشنه بلند دقت کنید کفشی انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی استایل شما باعث کمتر آسیب رساندن به پاها و کمرتان بشود.

بهتر است در انتخاب کفش برای بچهها به انعطافپذیری و راحتی آن دقت بسیار زیادی داشته باشید. بهتر است پیراهنی که با کفش پاشنه مخروطی بهتن میکنید، جنس خشکی نداشته باشد و پایین آن لَخت بهنظر برسد. اگر برای یک میهمانی در یک باغ خرید میکنید، فکر پاشنههای باریک را از سر بیرون کنید. هنگام خرید کفشهای پاشنه بلند حتما جنس آن را با دست امتحان کنید. این کار را حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه تکرار کنید. سر کار آن را میپوشید؟ برای محل کار بهتر است رنگ آن مشکی یا قهوهای باشد. پس در صبح و ظهر از خریدن کفش پاشنه دار صرفه نظر کنید تا بتوانید کفشی مناسب بخرید و از آن لذت ببرید. قبل از خریدن کفش جدید، طول و عرض پای خود را به شیوه حرفه ای در انتهای روز وقتی که ایستاده اید اندازه بگیرید.

ممکن است در حالت نشسته کفش اندازه بهنظر برسد، اما وقتی میایستید و راه میروید، اندازه واقعی خودش را نشانتان میدهد. پیشنهاد ما به شما پوشیدن کفشهای با پاشنه پهن به جای پاشنههای ظریف و میخی است که چند قدم راه رفتن با آنها پا را اذیت میکند. باید اول پاشنه و سپس پنجه را زمین بزارید همانند فیلم زیر. اگر دوست دارید بدانید چطور کفشی انتخاب کنید باید به سراغ کفشهایی بروید که پاشنه آنها دقیقا زیر پاشنه پا قرار بگیرد. بهتر است سراغ برندهای معروف بروید و چرم طبیعی بخرید. اگر موقع راه رفتن پا به چپ و راست خم میشود و راحت توی کفش نمینشیند، سراغ مدل دیگری را بگیرید. به این ترتیب، فشار کمی به ساق پا وارد شده و می توانید تعادل خود را بهتر کنترل کنید؛ اما اگر کمردرد دارید، انتخاب کفشهای لژدار، بهترین گزینه است.

بعضی خانمها نمیتوانند در چنین موقعیتی تعادل خود را حفظ کنند. قرار نیست همه کفشهایی با پاشنههای باریک به پا کنند. این کفش ها هنگام راه رفتن آغاز حرکت را آسان می کنند. بلندی پاشنه آن ممکن است کوتاه یا بلند باشد و این به سلیقه شما بستگی دارد که کدام را بخرید. یکی از مهم ترین فواید پوشیدن کفش پاشنه بلند از نظر ظاهری، برطرف کردن تضاد میان بالا تنه و پایین تنه در افرادی که بالا تنهی آن ها بلند تر از پایین تنهی آن ها است. از کفشهایی که ارتفاع آن بیشتر از ۱۰ سانت است دوری کنید و کفشهای با ارتفاع ۷.۵ را جایگزین آن کنید زیرا آسیب کمتری به پاهای شما وارد میکند و برای پیاده روی و فعالیتهایی که دارید مناسب است. خانم برنر توصیه می کند از پاشنه هایی استفاده کنید که کمتر از ۲ اینچ ارتفاع دارند و حتی این کفش ها هم نباید بیش از حد مورد استفاده قرار گیرند.