فواید کفش پاشنه بلند چه میتواند باشد؟

زن ها نمی توانستند پاهایشان را کوچک کنند به همین دلیل کفش هایی به پا می کردند که یا کوچک تر بودند یا از پارچه های نازک درست می شدند. پارچه ی کفش نازک بود و کف آن تقریباً نامرئی و همین امر کفش را بسیار ناراحت و شکننده می کرد. لگینگ را در ابتدا مردان در قرون وسطی به تن می کردند. داشتن موهایی پرپشت برای هم مردان و هم زنان نشانه ی برخورداری از سلامت بود. استانداردهای زیبایی برای مردان هم تغییر کرد. اگر کسی دچار ریزش مو می شد از چربی خرس استفاده می کرد. محصولات خانگی زیادی برای پرپشت کردن موها و جلوگیری از ریزش مو وجود داشت. یکی از استانداردهای زیبایی ای که در قرون هجدهم و نوزدهم میلادی برای زن ها وجود داشت، داشتن پاهایی کوچک و زیبا بود.

چه شما به دنبال کفشهای پامپ با پاشنه پهن باشید و چه آنکِل بوت با پاشنه نازک، همیشه انتخابی برای انواع سلیقهها وجود دارد. علاوه بر ارتفاع پاشنه و فضای پنجه، ویژگی های طراحی دیگری نیز وجود دارند که راحتی کفش را بیشتر می کنند. در دربار «پادشاه کفش های پاشنه بلند»، ارتفاع کفش های پاشنه بلندی که یک اشراف زاده به پا می کرد با میزان قدرتی که داشت مرتبط بود. مثلاً یک نویسنده ی زن به نام جورج سند بود که برای صرفه جویی در مخارج ترجیح می داد از لباس های مردانه استفاده کند. این مدل کفشها بیشتر کاربردهای خاصی نظیر ستکردن با لباس عروس یا لباسهای شب بسیار مجلل، مزونهای شوی لباس و مدلهای عکاسی دارند و راه رفتن با آنها کار هرکسی نیست! مردها حتی لایه های مخصوصی از زیر لباس به تن می کردند که چند سانتیمتری به شکم شان اضافه می کرد. مثلاً مخلوطی از شاه بلوط به آن می زدند.

آن ها پیاز، عسل، خردل، و پشکل گوزن شمالی هم به موهای خود می زدند. آن ها به پاهای خود تالک یا مخلوطی از نعناع، رزماری، مریم گلی و سرو کوهی می زدند. یا دستکش های خود را در ترب کوهی و دوغاب، آب لیموترش، سرکه، آب صورتی (پرمنگنات پتاسیم)، گلیسیرین و بلغور جو دوسر خیس می دادند. کفش های پاشنه بلند به مرور زمان باعث ایجاد تغییرات ناخوشایند در ستون فقرات می شود و باید در پوشیدن آنها اعتدال رعایت شود. بعضی از برندهای معروف کفش جدیدا کفش هایی را با طرح کتانی طراحی کردهاند که تمام ویژگی های کفش ورزشی را دارند اما پشت شان باز و پوشیدن شان برای خانم های باردار راحت است. معمولا جنس های چرم و جیر از جنس ورنی راحتی خوبی دارند ، بنابراین زیاد دنبال کفش ورنی پاشنه بلند نباشید .

هنگام پوشیدن کفش پاشنه دار ، بهترین توصیه برای جلوگیری از درد پا این است که تا جای ممکن بنشینید! موخوره را با یک مرهم درمان می کردند که از موم زنبور، عسل و چربی خرس ساخته می شد. چرا خانم ها کفش پاشنه بلند می پوشند؟ همچنین وضعیت بدنی در زمانی که افراد کفش پاشنه بلند می پوشند به صورتی است که مرکز جرم بدن را به جلو متمایل میکند و لگن و ستون مهرهها از هم راستا بودن خارج می کند. هرچه پاشنه کفش بلندتر شود، تأثیر آن بر وضعیت بدن شما بیشتر میشود. آیا پوشیدن کفش پاشنه بلند در سه ماهه اول بارداری مجاز است؟ این پاشنه همانند شلوارهای دهه هفتاد میلادی دم پا گشاد است. اگر زن ها آن ها را روی سنگ فرش به پا می کردند، بعد از تنها چند روز پاره می شدند.