فواید کفش پاشنه بلند چه میتواند باشد؟

۶ – هنگام خرید کفش پاشنه بلند چند دقیقه با آن راه بروید. کفش خود را تغییر دهید، سراغ کفشهای تخت یا کفشهایی بروید که راحتتر هستند. این کفشها میتوانند ساختار مفصل را در داخل انگشت شست تغییر دهند و مفصل شما بزرگتر از حد ممکن شود. ممکن است از خود بپرسید که چرا این سبک کفشها اثرات دردناکی بر بدن شما ایجاد میکنند. چه اثرات بدی دارند؟ اثرات کفش پاشنه بلند در نگاه مردان چیست؟ اما در میان بسیاری از افراد توجهی به ارگونومی و ساخت ندارند و کفش پاشنه بلند خود را تنها بر اساس رنگ و طرح آن انتخاب میکنند؛ حتما در میهمانیها توجه کردهاید که بانوان در ابتدا استایل جذاب و گیرایی را با کفش پاشنهدار خود دارند، اما با گذشت اندک زمانی، دیگر کفش خود را به پا نمیکنند!

اگر مطمئن نیستید که تمام شب را با کفش پاشنه بلند دوام میآورید تعدادی چسب زخم همراه خود داشته باشید تا در صورت ایجاد درد و تورم آنها را به روی قسمتهای آسیب دیده قرار دهید. عوارض کفش پاشنه بلند میتواند نهتنها روی زانوها بلکه روی باسن، کمر و تاندون آشیل شما آسیب برساند. پوشیدن و در آوردن مداوم کفش پاشنه دار زمان استفاده، درد و آسیب بیشتری برایتان به بار خواهد آورد. یکی از بهترین رویهها را در کفش پاشنه بلند را میتوانید در چرم جنس چرمی مشاهده کنید؛ ضمنا اگر عادت پوشیدن کفش پاشنهدار را ندارید، کفشهایی را انتخاب کنید که رویه ضخیمتری داشته باشند.

در تمام زمانهای دیگر، از کفشهای تخت دارای کفی محافظ یا پاشنههای کوتاهتر از یک و نیم اینچ استفاده کنید. برای استفاده از کفی طبی در کفش خود، در زمان خرید، کفش مورد نظر را نیم سایز بزرگتر در نظر بگیرید. همانند کفش های باله ، این کفش ها نیز التهاب کف پا ایجاد میکنند و مشکلاتی را برای زانوها، باسن یا کمر ایجاد می کنند. ماهیچه های دو قلوی ساق پا نقش مهمی در راه رفتن، دویدن و پریدن دارند. این کفهها در دو نوع پارچهای و سیلیکونی در بازار موجود است. همچنین کفی در کفشهای پاشنه بلند باید ضخامت بیشتری نسبت به سایر کفشها داشته باشد تا بتواند قوس زیاد موجود در کف کفشهای پاشنه بلند را پوشش دهد. همچنین ممکن است عضلات و تاندون ها هم دچار کشیدگی و التهاب شوند.

بله باید هم تعجب کنید اما علت این کار چه بود؟ در عوض کمی بنشینید و استراحت کنید. دلایل پوشیدن کفش های پاشنه بلند در خانم ها چیست؟ یکی از دلایل مهم در فلسفه پوشیدن کفش پاشنه بلند در خانم ها ، بالارفتن اعتماد به نفس آن هاست. شاید مهم ترین دلیل فلسفه پوشیدن کفش پاشنه بلند در خانم ها این باشد که آن ها دوست دارند توجه مردان را به سوی خود جلب کنند. پوشیدن کفش پاشنه بلند به خانم ها حس شیک بودن می دهد. فلسفه پوشیدن کفش پاشنه بلند از قرن دهم میلادی آغاز شد. کفشهای پاشنه بلند فاصله از زمین تا زانو را افزایش میدهند و باعث گشتاور بیش از حد زانو (نیروی چرخش) و فشرده شدن میشوند. عضلات تاندون آشیل و ساق پا با فشار بیشتری روبرو میشوند. برای کاهش فشار به روی اعصاب انگشتان پا کافی است انگشت سوم و چهارم را با یک نوار چسب بهم بچسبانید.