فواید کفش پاشنه بلند چه میتواند باشد؟

علاوه بر این شما با پوشیدن کفش پاشنه بلند حرکت پاهای خود را به طرز چشمگیری محدود می کنید. محدود کردن حرکت پا در اینده نزدیک می تواند سبب بروز بیماری های مفصلی شود. اما هیچ شواهدی وجود ندارد که کفش های پاشنه دار به جز کمر درد و پا درد، باعث واریس نیز شود. سعی کنید کفشی پیدا کنید که با وجود داشتن پاشنهای کمی پهنتر، همچنان پاهایتان را زیبا و جذاب نشان دهد. شاید در نگاه اول کفش های پاشنه بلند شما را جذاب تر نشان دهد اما هر پاشنه با طراحی مناسب می تواند فشار شدیدی را به استخوان ها و مفصال شما وارد کند. برای مثال، با فرض اینکه قد شما ۱۶۰ و بلندی پا ۷۵ سانتیمتر باشد، پاشنه مناسب شما حدود ۵ سانتیمتر خواهد بود. با گذشت زمان، این می تواند منجر به شدت گرگرفتگی ساق پا و کاهش کلی ساق پا شود.

پوشیدن آن و قدم زدن با آن ها در اطراف خانه باعث می شود پاهایتان به آن عادت کند. بسیاری ، کفشی برای کودک خود می خرند که در واقع با آن بتواند تا سه سال راه برود و برایش کوچک نشود . دقت کنيد انگشت شست به اندازه کافي جا داشته باشد و راحت بتواند حرکت کند. کفشهایی که برای نگهداری، تلاش و وقت و هزینه زیادی لازم دارند، به نسبت کفشهایی که راحت تر نگهداری میشوند و هزینه کمتری برای نگهداری دارند، به فروش نمیرسند. این بافت ها وقتی راه می روید پاشنه را به بالا می کشند و این بافت هنگامی که پا قوس مناسبی داشته باشد خوب عمل می کند. به پنجه کفش دقت کنيد. به دلیل پهن بودن این پاشنه، وزن بدن به خوبی و درست بر روی پا تقسیم میگردد، در نتیجه فشار از روی پنجه کم خواهد شد.

معمولاً رانندگی با خودروی پاشنه بلند مخصوصاً با گیربکس استاندارد ایده خوبی نیست. توجه داشته باشید حین راه رفتن با کفش پاشنهبلند نباید پایتان را با هر بار قدم برداشتن به شکل مستقیم و ناگهانی روی زمین بگذارید. هسته پاشنه این کفشها از جنس استیل و آلیاژ است و دارای شکل پاشنه ساقه مانندی هستند که نوک آن فلزی یا پلاستیکی میباشد. دقت کنید که کفشی که می خرید اندازه پایتان باشد. در این زمان به والدین پیشنهاد میشود که با استفاده از نخ کف پای کودکان خود را اندازه گرفته و برای انتخاب سایز مناسب، از آن استفاده کنند. همچنین استفاده از پاشنه در انواع کف یا زمین مفید است.

اگر آنها قابل شستشو هستند و میتوانند در آب قرار بگیرند، تعیین کنید که آیا تنها آب کافی خواهد بود یا خیر. در واقع زمانی که شما با پاهایتان حرکت می کنید، حرکت سایر اعضای بدن نیز تحت تاثیر قرار گرفته و تغییر می کند. درصورتی که کنارهها یا روی کفش پاشنه بلندتان یا پشت آن بند دارد حتما آن بندها را روی پاهایتان فیکس کنید. پشت خود را صاف کرده و با لگن راه بروید. اما قطعا تجربه کرده اید که پوشیدن کفش نامناسب با چه سرعتی بر ایجاد درد در ناحیه کمر تاثیر گذار است. ممکن است بسیار شگفتآور به نظر برسد، اما کفش پاشنه بلند میتواند منجر به تنفس و فرافکنی نامناسب شود که بهنوبه خود میتواند به آکوردهای صوتی ظریف شما آسیب برساند. قیمت بالا میتواند در خرید کفش برای برخی از افراد تعیین کننده باشد. تیمی از محققان دانشگاه استنفورد به این نتیجه رسیدند که پوشیدن کفش پاشنه بلند میتواند آنقدر فشار روی زانوی شما وارد کند که بهمرور زمان غضروف مفصل زانویتان سائیده و دچار فرسایش شود.