نیازکو نماد اصیل کفش چرم تبریز

در فشن جدید سال ۲۰۱۹ نیز مدل های مردی که مجددا از این کفش استفاده کنند مشاهده شده است. در ارتفاع کفش پاشنه دار چه نکاتی را بررسی کنیم؟ ✔️ صدمات وارده به ناحیه جلویی پا: کفشهای پاشنه بلند، وزن بدن را به طور مساوی روی تمام قسمت های پا پخش نمی کنند؛ بلکه بخش عمده وزن فرد را بر روی سینه پا متمرکز می نمایند. در رابطه با مضرات کفش پاشنه بلند برای پا باید گفت که، استفاده طولانی مدت از کفش های پاشنه دار، سبب ایجاد فشار ثابتی بر روی ماهیچه ها، استخوان ها، بافت های ناحیه پا و مچ پا می گردد؛ فشار وارد شده به این نواحی، منجر به ایجاد درد مزمن یا آسیب ناگهانی پا می شود که ممکن است برای حصول بهبودی، نیاز به جراحی داشته باشد. پزشکان توصیه میکنند که برای طولانی مدت از کفش پاشنه بلند استفاده نکنید.

تا زمانی که کفش پاشنه بلند به عنوان یک پوشش مد باقی بماند، بعید به نظر میرسد که به زودی شاهد زنانی باشیم که کفشهای برند کریستین لوبوتین یا جیمی چووس خود را کنار بگذارند. پا با این پاشنه زیباترین حالت خود را خواهد داشت به شرط آنکه آرام و با طمأنینه راه بروید. شاید در ابتدا ودر نگاه اول برخی کوتاه بودن قد و یا طنازی رو عامل اصلی این رفتار خانم ها بدانند البته این ها از کارکرد پوشیدن کفش پاشنه بلند است ولی باید بدانیم چرا خانم ها حاضر میشوند این کار رو که مشقت هایی همچون درد کمر و یا پا را به همراه خواهد داشت تحمل کنند پس ظاهرا باید دلیل مهمی برای این کار وجود داشته باشد.

دلایلی بسیاری وجود دارد که چرا باید در طول بارداری کفش های پاشنه بلند را کنار بگذارید، زیرا ممکن است ناراحتی ها و خطرات خاص خود را به همراه داشته باشند. اگر قصد برگزاری مهمانی دارید که خودتان میزبان آن هستید، استفاده از کفشهای پاشنه دار پهن باعث میشود به راحتی کارهای خود را انجام دهید و نگران پیچ خوردن پا و لیز خوردن نباشید. برای کارهای روزانه کفش های بدون پاشنه را جایگزین کفش پاشنه دار کنید. هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند، احتمال بیشتری برای از دست دادن تعادل و لیز خوردن وجود دارد، که باعث صدمه دیدن شما و کودکتان می شود. این امر شدیدا به انتهای استخوان های متاتارس، مفاصل بین انگشتان پا و پا ها فشار می آورد و خطر ایجاد شکستگی ناشی از فشار و نوروما را افزایش می دهد. پوشیدن کفش پاشنه بلند یه رفتاریه که درسته که کمی احساس درد در ناحیه کمر و یا پا ایجاد میکنه و حتی ترس از خوردن زمین رو به همراه داره ولی رفتاریه که با همین اضطراب کم داره میزان ترشح هورمون استروژن رو در خانمتون تنظیم میکنه.

حتی در بین افراد باتجربه در پوشیدن کفشهای پاشنه بلند، این کفشها بدن را مجبور به کاهش مرکز ثقل در باسن میکند و باعث ایجاد انحنای غیرطبیعی در کمر میشود. پوشیدن کفش هایی با لژهای بلند در دوران حاملگی ایده خوبی نیست، زیرا افزایش وزن، شکل و مرکز ثقل بدن تغییراتی می کند که روی راه رفتن شما تاثیر می گذارد. پوشیدن کفش های تنگ و پاشنه بلند یا کفش های لژ دار، مشکل را بیشتر می کند. کفش هایی که قبل از بارداری به راحتی می توانستید بپوشید، حالا برایتان تنگ و دردناک خواهد شد. وضعیت غیر طبیعی کفش های پاشنه بلند، قوس کف پا را تحت فشار قرار می دهد؛ به طوری که پا همواره به سمت پایین قرار می گیرد. وضعیت غیرطبیعی پا، کشیدگی عضلهها، رگهای خونی منجر به تغییر شکل پا میشود که انگشت چکشی نامیده میشود. یک وضعیت پزشکی به نام ادما یا ورم پا، مچ پا و ساق پا وجود دارد که در دوران بارداری بسیار شایع است.