پست ما را تا انتها بخوانید

هر چه پاشنه کفش باریک تر باشد تکیه گاه کمتری برای بدن شما است و حفظ تعادل سخت تر می شود. حتا اگر این لژ باریک باشد، باز هم راه رفتن با آن آسانتر است. اگر از آن دسته خانمهایی هستید که از کفش پاشنه بلند دل خوشی ندارید، با امتحان کردن این مدل نظرتان تغییر خواهد کرد. این عدد را به ۷ تقسیم کنید تا اندازه پاشنه مناسب پیدا شود. بنابراین همین الان در جاکفشی را ببندید و از داشتن کفش های تخت و زیبای خود تا بعد از دوران بارداری لذت ببرید. اگر کفش پاشنه بلند می پوشید و احساس ناراحتی می کنید، تمرینات کششی ماهیچه های ساق پا را انجام دهید و پاهای خود را به خوبی ماساژ دهید. قبل از اینکه کفش پاشنه بلند خود را به پا کنید و بپوشید یک جفت جوراب را درون آب داغ قرار داده و سپس کتانی پاشنه دار خود را بپوشید.

بعضی از برندهای معروف کفش جدیدا کفش هایی را با طرح کتانی طراحی کردهاند که تمام ویژگی های کفش ورزشی را دارند اما پشت شان باز و پوشیدن شان برای خانم های باردار راحت است. شاید کتانی ها و کفش های ورزشی انتخابهای دوستداشتنی شما باشند و ترجیح بدهید در دوران بارداری باز هم از آنها استفاده کنید. این کفشها میتوانند ساختار مفصل را در داخل انگشت شست تغییر دهند و مفصل شما بزرگتر از حد ممکن شود. یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن مادر باردار را درگیر کند این است که آیا پوشیدن کفش پاشنه بلند در طول دوران بارداری باعث واریس رگ ها می شود؟

کفش هایی که پاشنه هایی بلندتر از حد استاندارد دارند خیلی راحت فشار روی کمرتان را مضاعف میکنند و میتوانند دردهای ساده و قابل کنترل را به دردهای حاد و مزمن تبدیل کنند. سیستم عصبی ما بسیار ظریف است که میتواند تا حد زیادی تحت تأثیر کفشهای ما باشد. همچنین، قوس بیش از حد کفش نیز میتواند استخوان پای شما را به مرور بد فرم کند. اگر کفشهای موردعلاقه شما از استاندارد لازم برخوردار نیستند، سعی کنید کفی های ارتوپدی یا پد اضافه کنید. سعی کنید کفش پاشنه کوتاه تر و محکم تر با سطح اتکاء بیشتر بپوشید. کفش هایی با پاشنه سه اینچی و یک پلت فرم یک اینچی یا دو اینچی در قسمت جلویی آن مناسب تر هستند.

بنابراین، اگر باردار هستید و میخواهید بیرون بروید، یک کفش سبک انتخاب کنید تا فشار کمتری بر بدنتان باشد تا به شما و آن هدیه کوچکی که حمل میکنید آسیب جدی وارد نشود. اکنون که شما از خطرات پوشیدن کفش پاشنه بلند آگاه شدید هنگام پوشیدن آنها بیشتر مراقب هستید. شواهد کافی مبنی بر این که کفش پاشنه بلند می تواند باعث واریس رگ ها شود وجود ندارد. معنی: او خیلی قد بلندتر به نظر میرسید چون کفش پاشنه بلند پوشیده بود. انواع مختلف کفش های پاشنه بلند برای استفاده در بیرون از خانه، محل کار، مهمانی ها و مجالس، طراحی شده اند. ولی پاشنۀ بلند میان زنان، هنجاری فرهنگی باقی ماند. در آن زمان بهتدریج تمایز میان لباس زنانه و مردانه، تغییرات فرهنگی گستردهتری را نشان میداد. در دوران سلطنت او هرچه پاشنه بلندتر و قرمزتر بود نشان از قدرت بیشتر فردی داشت که آن کفش را پوشیده بود.