چرا خانم ها کفش پاشنه بلند می پوشند؟

پهنای کفش را در نظر داشته باشید. جوراب های مختلفی را با خود داشته باشید و کفش را با آنها امتحان کنید. قبل از پوشیدن کفش های پاشنه بلند، جوراب هایتان را خیس و سپس به پا کنید و کفش تان را روی آن بپوشید. لذا باید کفی دارای یک ضخامت خوب باشد تا بتواند قوس شدید کف کفش را پوشش داده و علاوه بر آن محل قرار گیری بند نگهدارنده را به زیر برآمدگی پا بیاورد. تا زمانی که کفش پاشنه بلند به عنوان یک پوشش مد باقی بماند، بعید به نظر میرسد که به زودی شاهد زنانی باشیم که کفشهای برند کریستین لوبوتین یا جیمی چووس خود را کنار بگذارند. اما به این معنا نیست که باید به طور کلی علائق شخصی خود را کنار گذاشت، شما میتوانید از پوشیدن کفشهای پاشنه بلند لذت ببرید و آنها را در موقعیتهای مختلف به پا کنید. کفشهای پنجه باریک هیچ هماهنگی با فرم طبیعی پا ندارند و نباید این مدلها را انتخاب کنید.

در دربار «پادشاه کفش های پاشنه بلند»، ارتفاع کفش های پاشنه بلندی که یک اشراف زاده به پا می کرد با میزان قدرتی که داشت مرتبط بود. این یک راه عالی برای از بین بردن کشیدگی عضلات و تاندون ها پس از استفاده طولانی مدت از کفش های پاشنه بلند است. این کفش های تابستانی، تقریبا با هر لباسی مناسب بوده و به آن ظرافت خاصی می بخشد. در بعضي افراد اندازه هر دو پا کاملا يکي نيست و ممکن است يکي از پاها بزرگتر از ديگري باشد. براي پاي بزرگتر کفش بخريد و اگر لازم بود براي پاي کوچک تر از کفي استفاده کنيد. اگر نمیتوانید کفی مناسب با کفشهای خود پیدا کنید، حتماً مواردی را تهیه کنید که بتواند مزایای لازم را برای شما به ارمغان بیاورد اما نامرئی نیز باشد.

از این رو، کفشهای ورزشی، اسپرت و طبی میتوانند بهترین انتخاب ممکن برای همه موقعیتهای زندگی باشد (محل کار یا گشت و گذار روزانه). برای مثال کفش اسپرت خود را با جوراب های اسپرت بپوشید. این ترکیب یه استایل اسپرت و شیک براتون میسازه. این کفشها همانقدر که شیک و جذابند میتوانند در اثر بی احتیاطی خطرناک هم باشند. در آخر خوب است بدانید که فرم و مدل کفشهای پاشنه بلند هم به مرور زمان در دنیای فشن تغییر میکند، با این حال آنها مثل همیشه در موقعیتهای مختلف با استایلهای گوناگون برای همه ما در دسترس هستند. راه رفتن نامتعادل: حالت بدن خانمها با پوشیدن کفشهای پاشنه بلند تغییر میکند. جنس رویه : استفاده از مواد با کیفیت در ساخت رویه (مثل چرم طبیعی) سبب می شود که عمر کفش بالا رود. اگر که شما بیش از 4 ساعت از کفش های پاشنه بلند استفاده کنید، عضلات شما سفت تر شده و این سفت تر شدن سبب کشیدگی عضلات پای شما می شود.

زمانی که شما مانتو بلند می پوشید بیش تر از این که شلوار شما دیده شود ، کفش ها در مرکز توجه خواهند بود، به همین دلیل نیز باید برای انتخاب آن وقت بیش تری گذاشته شود . پس از مدتی این فشار می تواند به زانوهای شما آسیب وارد کرده و در نهایت باعث کمردرد شود. این پاشنه ها باعث می شوند پا نسبت به پاشنه های نازک و دوک مانند استواری بیشتری داشته باشد. این کار برای جلوگیری از خطر ابتلا به مشکلات مختلف سلامتی و بروز عوارض کفش پاشنه بلند بسیار ضروری است. اما حقیقت آن است که در گذشته بیشتر این مردها بودند که دامن و پیراهن می پوشیدند. در قرون چهاردهم و پانزدهم میلادی، دامن های مردانه بسیار کوتاه تر و کاربردی تر شدند و اغلب به همراه جوراب ساق بلند یا شلوارهای چسبان پوشیده می شدند.