چگونه با کفشهای پاشنه بلند راحت راه برویم؟

هر مدل کفش زنانه پاشنه بلندی بالاتر از این ارتفاع در دسته “high heel”ها طبقهبندی میشود. چگونه کفش مناسب با فرم پاهای خود را پیدا کنیم؟ شما می توانید با انتخاب کفش های نوک پهن از ناراحتی های کفش های نوک تیز رها شوید. الیزابت سمنهاک مربی ارشد موزه کفش باتا در تورنتو می­گوید : پاشنه ­بلند قرن­ها در سراسر شرق بخصوص ایران به عنوان کفش سوارکاری استفاده می­شد که مردان سوارکار برای ایستادن و کشیدن کمان و تیر­انداختن نیاز به کفش­ هایی با پاشنه ­های محکم داشتند که پاهای آن­ها را به خوبی بر رکاب اسب نگه دارد . پوشیدن کفش پاشنه ­بلند در آن زمان اینقدر مورد علاقه مردم اروپا قرار گرفته بود که حتی مردان قد بلند نیز از این کفش­ها استفاده می­کردند و همچنین زنانی که علاقه­ مند به تیپ و استایل مردانه بودند علاوه بر کوتاه کردن موهای خود به سبک مردان شروع به پوشیدن این نوع کفش ­ها کردند که در این زمان بود که کفش پاشنه ­بلند وارد دنیای اکسسوری زنان شد .

اگر ترجیح میدهید به جای کفش چیزهای راحتتری بپوشید، این صندلهای راحتی بهترین انتخاب برای شما خواهند بود. تفاوت اساسی که در کفش­های پاشنه بلند زنانه و مردانه وجود داشت این بود که پاشنه­ کفش­های مردانه ضخیم و پاشنه­ کفش­های زنانه نازک و ظریف بود. دکتر برنراین کفش های ظریف را با راه رفتن روی یک مقوای نازک مقایسه کرده است:”این کفش ها اصلاً هیچ تکیه گاهی ندارند”. پوشیدن کفش پاشنه بلند به خانمها اعتماد به نفس و قدرت میدهد، علاوه بر آن باعث میشود که جذاب راه بروند و بایستند و در نهایت لباس و پیراهنی که به تن دارند زیباتر به چشم خواهد آمد. کفش پاشنه بلند می تواند اثرات منفی طولانی مدت بر سلامتی بدن داشته باشد که تقریباً فراتر از پاها قرار دارد. برای برخی موقعیت ها و لباس ها پوشیدن این کفش ها اجتناب ناپذیر است اما می توان با انتخاب درست و شناخت ویژگی های انواع آنها، ضمن افزودن بر زیبایی و کاربرد، از مضرات آنها نیز کاست.

در ادامه از ترفندهای زیبایی رایج در گذشته خواهیم گفت. این حالت یک ظاهر زیبا به پاهای شما میبخشد و شما را قدبلندتر از چیزی که هستید، نشان میدهد. هرچند که این کفشها بسیار دوست داشتنی به نظر میرسند اما سعی کنید بیشتر به سراغ کفشهای پشت باز، با یک بند کوچک در قسمت عقب مچ بروید که کف پا و روی پای شما را کشیدهتر نشان میدهد. همچنین میتواند منجر به بیرون آمدن رگهایی شود که نهتنها وحشتناک به نظر میرسند بلکه بسیار دردناک نیز هستند. مسلماً این کار در گذشته بسیار دشوارتر بود. چهار قرن قبل، ابروهای تیره با فرمی شبیه به هلال ماه مد بود. در قرن هجدهم، در آرایش بیشتر از دو رنگ استفاده می شد. امروزه آینه یک وسیله ی کاملاً دم دستی به نظر می رسد اما تا پیش از قرن نوزدهم، بیشتر افراد هرگز تصویر خود را در آینه ندیده بودند.

اولین آینه ها که از جنس شیشه بودند در قرن دوازدهم میلادی ساخته شدند، اما آینه های واقعاً باکیفیت در قرن پانزدهم در ونیز درست شدند. آن ها با استفاده از خز، ابروی مصنوعی درست می کردند که بیشتر اوقات روی صورت نمی ماند و کنده می شد. در واقع فاصله بیشتر بین پاشنهی کفش تا بخش زیره به معنای شیب کمتر است. کفش های پاشنه بلند که به آن ها پاشنه بلند یا به سادگی پاشنه نیز می گویند، نوعی از کفش است که در آن پاشنه بلند یا برآمده است و در نتیجه پاشنه پای فرد پوشنده به طور قابل توجهی از سطح زمین بالاتر از انگشتان پا قرار می گیرد. برای پررنگ کردن ابروها آن ها را با زغال، آب میوه آقطی (نوعی میوه ی وحشی سیاه رنگ شبیه به انگور) و دوده ی چراغ های روغنی، رنگ می کردند.