چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم

در جشنوارۀ کن امسال گزارش شد که از ورود بعضی از بازیگران زن به جشنواره جلوگیری شده است؛ زیرا مرتکب گناه پوشیدن کفش تخت شدهاند! بعضی از کفش ها که معمولا به کفش باله معروف هستند، کفی تخت و بسیار نازک دارند و موقع راه رفتن با آنها احساس میکنید کوچک ترین سنگریزه های خیابان را حس میکنید! استیلتوها مدلی از کفشهای پاشنه بلند هستند که در مقایسه با سایر کفشهای پاشنهدار بسیار بلند به نظر میآیند؛ چرا که ارتفاع این مدل کفش زنانه پاشنه بلند تا 25 سانتیمتر متغیر است. این عدم تعادل می تواند منجر به مشکلاتی مانند درد زانو ، درد پاشنه پا (ورم کف پا) و انگشتان چکشی شود. اما باید قدرت نه گفتن را در این چند ماه بیشتر از همیشه به کار بگیرید و به این کفش های براق و خوشرنگ نه بگویید. در این صورت توجه داشته باشید پنجه این کفش ها باید کاملا آزاد و جادار باشند و در عین حال کفی مناسب و نرمی داشته باشند و در عین حال بندی نیز نباشند.

این کفشها فینفسه نقشی اساسی دارند؛ حتی اگر فقط برای لحظههای کوتاهی که لباس کنار میرود، دیده شوند: آنها کفشهایی هستند که زنها را سر جایشان نگه میدارند. کفش پاشنهدار نماد جاذبۀ زنانه و حتی قدرت جنس مؤنث شده است؛ اما این قدرت دقیقاً به چه معنا است و چرا فقط زنها میتوانند برای ابراز قدرت از پاشنۀ کفشهایشان استفاده کنند؟ انتخاب این کفش ها در فصلهای گرم از این جهت اهمیت دارد که به خنک ماندن پای شما کمک میکند بنابراین اگر شما از آن دست مادرانی باشید که در دوران بارداری با افزایش دمای بدن روبهرو میشوید، میتوانید از این بابت آسوده باشید که با پوشیدن صندل بخشی از گرمای هوا را از خود دور میکنید. کوچک بودن سایز در این کفشها را هرگز نمیتوان تحمل کرد، زیرا به خودی خود در کفشهای پاشنه بلند فشار بر قسمت پنجه زیاد است و امکان تحمل فشار مضاعف ناشی از کوچک بودن کفش برای انگشتان وجود ندارد.

کفش پاشنه بلند زنانه ویوو مدل 3133 محصولی بسیار راحت، شیک و زیبا برای استفاده رسمی و نیمه رسمی است که رویه آن از چرم مصنوعی دوخته شده است. در کنارشان میتوانید از لباسهایی با آیتمهای غیر رسمی مانند یک پیراهن ظریف یا یک ژاکت هم با آن بپوشید. از پوشیدن کفش های نوک تیز یا بدون پاشنه و کاملاً صاف، خودداری کنید. اگر جهت شرکت در مهمانی ها یا گردش برای داشتن ظاهر زیبا کفش پاشنه بلند می پوشید، از راه رفتن و یا ایستادن طولانی مدت خودداری کنید و سعی کنید بیشتر بنشینید. کفشی بخرید که با پوشیدن آن احساس راحتی کنید و از پوشیدن کفش های تنگی که باعث گرفتگی پای شما می شود، خودداری کنید. حالت بهتر این است که از پوشیدن این کفش ها در طول دوران بارداری خودداری کنید. اگر مجبور هستید در طول روز کفش پاشنه بلند بپوشید. معنی: او خیلی قد بلندتر به نظر میرسید چون کفش پاشنه بلند پوشیده بود.

لیدی گاگا به خاطر سبک و استایل نامتعارف خود شهرت دارد اما شما باید برای انتخاب کفش های بدون پاشنه ای که او به آن ها علاقه دارد تجدید نظر کنید. اگر کفش پاشنه بلند می پوشید و احساس ناراحتی می کنید، تمرینات کششی ماهیچه های ساق پا را انجام دهید و پاهای خود را به خوبی ماساژ دهید. کفش های پاشنه بلند می توانند نقطه عطف جذابیت خانم ها باشند که اگر به درستی ست شوند می توانند بهترین تیپ و استایل را برای زنان به ارمغان آورند و چه چیزی بهتر از یک تیپ جذاب برای خانم ها؟ شواهد کافی مبنی بر این که کفش پاشنه بلند می تواند باعث واریس رگ ها شود وجود ندارد. اگر قرار است به مدت طولانی این مدل کفش را به پا کنید حتما از کفه مخصوص استفاده کنید. ارتفاع این مدل از پاشنه بین سه تا پنج سانت است و همین امر باعث می شود کفش های کار ایده آل باشد زیرا باعث می شود فشار بیش از حد روی پاهای خود احساس نکنید.