چگونه کفش پاشنه بلند مناسب با لباسمان را انتخاب کنیم؟

این چربی سوزی ساق پا را عضلانی و سفت میکند. یکی از عوارض جانبی نه چندان زیاد پاشنه بلند،کوتاه کردن عضلات ساق پا است. پاشنههای بلند در ابتدا جلوه پاهای مردان بوده است نه زنان اما ملکه الیزابت اول، برای آنکه از همه نیروهای مردانهٔ اطرافش عقب نماند، در اولین فرصت یک جفت کفش پاشنهبلند برای خودش فراهم کرد. بزنگاه تاریخی کفش پاشنه بلند زمانی بود که پادشاه فرانسه، لویی چهاردهم هوس کرد چنین کفشهایی بپوشد. لویی چهاردهم به فواید افزایش قد و قامت خود پی برد و چنان که مشهور است یک جفت کفش پاشنه قرمز به پا میکرد (مدی که سالها بعد در قرن بیستم، منبع الهام کریستین لوبوتین، طراح کفشهای زنانه شد). لویی چهاردهم تأثیر بسیاری بر غرب اروپا داشت از این رو چیزی نگذشت که همه افراد دربار کفشهای پاشنه بلند میپوشیدند و چند سانتیمتری به قد خودشان اضافه میکردند.

پوشیدن کفش پاشنه بلند ممکن است شیک باشد و باعث شود شما قد بلندتر و جذابتر به نظر برسید اما با چه قیمتی؟ شاید این نقلقول معروف را شنیده باشید “من ممکن است که بدن ضعیف و ناتوان زنانه داشته باشم اما قلب و دل شاهانهای دارم” خوب اینطور که معلوم است الیزابت اول علاوه بر این، کفشهای مردانه شاهانه را هم به پا داشته است. شاید بتوانید با یک بوت تخت سایز بزرگتر راه بروید، اما در مورد کفش پاشنه بلند اینطور نیست، اگر کفش پاشنه بلندی که می پوشید کوچک تر از سایز پاهایتان باشد، پاهایتان تاول می زند و اگر سایز کفش بزرگتر از سایز پاهایتان باشد، در پایتان لق می زند و به سختی قادر خواهید بود یک قدم بردارید. راه رفتن با کفش پاشنه دار آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست، فقط باید چندیدن نکته در این مورد را مدنظر داشته باشید سپس می توانید با اعتماد به نفس و به راحتی با کفش های پاشنه دار زیبای تان راه بروید.

اگر کفش های پاشنه دار جدیدتان چرم است می توانید از سشوار استفاده کنید، کمی آن را گرم کنید و به اصطلاح به قالب پای خودتان دربیاورید. اگر به سرعت حرکت کنید، برای ثابت ماندن باید حتی وزن بیشتری روی برجستگی زیر پنجه پا قرار دهید. 2. کفشهای پاشنه بلند، با پاشنهای پهن را میتوانید امتحان کنید، هرچه پاشنه کفشتان پهنتر باشد لباستان راحت تر و شما شاداب تر به نظر میرسید. استیلتو، نام لاتین کفشهای زنانه با پاشنه نوکتیز و بلند، به معنای “دشنه” است. به همین خاطر است که توصیه می کنیم قبل از خرید کفش پاشنه بلند، حتما آن را بپوشید و چندین قدم بردارید و ببینید که واقعا با آن ها راحت هستید و می توانید به خوبی قدم بردارید یا نه؟ هر چند استیلتو برای مد ساخته شده بود نه برای قتل و کشتن، اما در مواقعی هم به عنوان سلاح در هوا به پرواز درآمده است.

اگر پاشنه در این قسمت یک خمیدگی به سمت داخل داشته باشد، یعنی محور آن به مرکز پاشنهی شما نزدیک تر است. برای همین اگر شما پاهای پهن، با سینه پای پهن دارید باید کفشی با قالب بزرگتر انتخاب کنید. برندهایی بهترین هستند که راحتترین و امنترین آیتمها را در کنار ظاهر شیک میسازند تا آسیب کمتری به سلامتی کمر و پاهای شما وارد کنند. قبل از استفاده از کفشهای پاشنه بلند در مراسم و مجالس، چندبار آن را امتحان کنید تا هنگام استفاده در مراسم پاهای شما را نزند. وضعیت نامناسب بدن شما می تواند باعث شود که تعادل تان به هم بخورد و فشار زیادی را روی پاهای تان اعمال کند.