کفش مناسب مانتو بلند چه کفشی است ؟

سعی کنید کفشی پیدا کنید که با وجود داشتن پاشنهای کمی پهنتر، همچنان پاهایتان را زیبا و جذاب نشان دهد. اگر این تنش با تحریک بهطور مداوم اتفاق بیفتد، رگهای خونی نمیتوانند به خوبی کارشان را انجام دهند. اگر میخواهید پای شما در طول مدت استفاده عرض نکند داخل کفش پودر تالک بپاشید این کار از گرم شدن پای شما جلوگیری میکند . اگر می خواهید اطلاعات بیش تری را در مورد مانتوهای بلند کسب کنید ، از شما دعوت می کنیم سایر مقاله های سایت کافه مانتو را مطالعه کنید. همونطور که قبلا گفتم کفش هایی که بیش از 7 سانت پاشنه دارند، راحت نیستند، البته می تونید زمان هایی که نمی خواید زیاد راه برید و تنها قصد دارید چند ساعتی اون ها رو بپوشید، این مدل کفش رو انتخاب کنید. من محدودیت سه ساعتی در پوشیدن کفش های پاشنه بلند برای خودم گذاشته ام، بنابراین زمانی از این کفش ها استفاده می کنم که می دانم یک مهمانی یا موقعیتی که پیش آمده است، طولانی تر از آن زمان نیست.

هر دوی این پاشنهها برای کسانی که هنوز به کفش پاشنه بلند عادت ندارند، می خواهند در محیط های رسمی کفش پاشنه دار داشته باشند و نیز افرادی که به دلیل مشکلات پادرد و یا ستون فقرات، توان پوشیدن پاشنه های بلندتر را ندارند، مناسب است. البته به گفته دکتر لورین، متخصص امراض پا، شاید پوشیدن کفش تنگ و پاشنه بلند باعث به وجود آمدن پینه شست پا نشود اما قطعا آن را تحریک و تشدید میکند. کفش تخت به کفشهایی گفته میشود که پاشنههای بسیار کوتاه تا حدود یکونیم الی دو سانتیمتر داشتهباشند. در این نمونه، پاشنه ی کوتاه می تواند یک استایل شیک و سنگین به شما بدهد. شما می توانید این کفش را با جین راستا بپوشید تا تعادل تیپتان حفظ گردد. با این کار کشش و فشار را در عضلات پشت ساق و پاشنه پا حس خواهید کرد. سعی کنید هر روز چند دقیقه این حرکت را انجام دهید به خصوص بعد از این که برای چند ساعت با کفش پاشنه بلند راه رفتهاید.

برای بیشتر خانمها پیش آمده که موقع بیرون رفتن از منزل کفش پاشنه بلند زیبای خود را پوشیده و بعد از چند ساعت احساس میکنند که دیگر قادر به تحمل درد پا و راهرفتن با آن کفش نیستند. در متن زیر چند راه حل مختلف برای این کار به شما معرفی میکنیم. که در اروپا وجه تمایزی شد برای تفاوت مردمان غنی و فقیر ، و کسانی که میخواستند خود را طبقه اشراف معرفی کنند از کفش­های پاشنه­ بلند استفاده می­کردند ولی بدلیل خیابان ­های پر از گِل­ و­لای اروپای قرن هفدهم کفش­ های پاشنه­ بلند هیچ ارزش و اعتباری در بین عموم نداشت و همچنین در بین مردمان اروپا که اکثراً مشغول به کار کشاورزی بودند استفاده از این کفش ­ها برای آنها سخت بود . در واقع چنانچه در بخش سرگرمی نم نمک می خوانید قدمت پوشیدن کفش های پاشنه بلند در مردان طولانی تر از خانم ها است.

پوشیدن کفش پاشنه دار، فشار بیشتری به مفاصل لگن و پشت وارد می کند، زیرا پشتیبانی مناسبی انجام نمی گیرد. حالا لگن و کل بدن را به جلو فشار دهید. استفاده از کفشهای پاشنه بلند باعث میشود شیب استخوان لگن افزایش یافته و به کمر و ستون فقرات فشار وارد کند. این عارضه تا حد زیادی ژنتیکی است اما گاهی به دلیل پوشیدن کفشهای بسیار تنگ و پاشنه بلند ایجاد میشوند. مخصوصا در خانم هایی که به ظاهر خود اهمیت زیادی می دهند. الیزابت سمنهاک مربی ارشد موزه کفش باتا در تورنتو می­گوید : پاشنه ­بلند قرن­ها در سراسر شرق بخصوص ایران به عنوان کفش سوارکاری استفاده می­شد که مردان سوارکار برای ایستادن و کشیدن کمان و تیر­انداختن نیاز به کفش­ هایی با پاشنه ­های محکم داشتند که پاهای آن­ها را به خوبی بر رکاب اسب نگه دارد . هنگام قدمزدن با کفشهای پاشنه بلند ممکن است سُر بخورید بهترین تصمیم در این لحظات این است که کمی قوس به پاهای خود دهید و با این عمل فشار بیشتری به داخل کفش میآورید و کفش به پاهای شما نزدیکتر میشود و قدرت عکسالعمل و مانورتان بالاتر میرود .