کفش پاشنه بلند؛ مُدی که مردان سرباز ایران باستان آن را آغاز کردند

اگر این زمان از یک ساعت بیشتر شود قطعا مشکلات جسمی بسیار بدی را به دنبال خواهد داشت. اضطراب زیاد و ناگهانی ترشح هورمون استروژن رو در زن قطع و یا کاهش میدهد و در نتیجه یک زن به سمت صفات ثانویه جنسی مردانه میل میکند. مردان از کرست هایی که کارکرد پزشکی داشتند هم زیاد استفاده می کردند. گرچه در خاورمیانه هم مردان و هم زنان معمولاً برای مراقبت از چشمان خود از سرمه استفاده می کردند، اما آرایش چشم مفصل مردان مصری کارکرد دیگری داشت که آن نشان دادن مقام و مرتبه ی خود بود. تکیه گاه ضعیف مشکل دیگری به نام التهاب کف پا نیزبرای پا ایجاد می کند که بسیار دردناک است. کفش هایی با پاشنه بلندتر از 7 سانت راه رفتن رو مشکل می کنند، و هر چقدر هم که با اون ها راحت باشید، فشار زیادی رو به کمر، زانو و مچ پای شما وارد می کنند.

کاهش مشکل آرتریت (تورم مفاصل) زانو: همانطور که در عنوان قبل بیان کردیم، پاشنه زیر ۵ سانت نه تنها مضر نیست بلکه سودمند نیز است. این عارضه تا حد زیادی ژنتیکی است اما گاهی به دلیل پوشیدن کفشهای بسیار تنگ و پاشنه بلند ایجاد میشوند. پاشنه فلر بسیار شبیه به پاشنه پهن است با این تفاوت که دو سطح پاشنه دارای تفاوت جزئی هستند. اگر در طول روز از کفشهای پاشنهدار استفاده میکنید بهتر است به دنبال کفشهایی با ارتفاع کم و با ضخامت لژ بیشتر بروید. كفشهای پاشنه بلند اگر بیش از 3 سانتیمتر ارتفاع داشته باشند باعث میشوند مفاصل مچ پا و مفصل ران در حین ایستادن و نیز راه رفتن در حالت طبیعی خودش نباشد و در نتیجه عضلات بیش از حد مورد حركت بوده و حرکت مفاصل نیز افزایش یابد.

کفی کفش و جهتی که پاشنه پا به آن سوق داده می شود تا حد زیادی می تواند روی راحتی شما تاثیر بگذارد. کفش شما نباید با لباس تان رقابت کند. استایل بدن شما نیز تغییر می کند. از این کفش ها می توان در استایل های کژوال، رسمی ، غیررسمی و … برای داشتن یه استایل اسپرت بی نظیر با مانتوی کتی از کتونی غافل نشید. الیزابت سملهک مسئول قسمت کفش موزه بتا تورنتو میگوید: آثاری از کفشهای پاشنه بلندی که در گذشته توسط سوارکاران فارس و در حوالی شرق پوشیده میشده در دسترس است که این کفشها به منظور نگه داشتن پای سوارکار در رکاب اسب استفاده میشده.

خیلی از زنان علاقه ای برای جایگزینی راحتی به جای شیک بودن ندارند اما بسیاری از آنان مجبور نیستند بین این دو یکی را انتخاب کنند. در دوران باستان، بسیاری از زنان سرزمین های مختلف به دلایل کاربردی شلوار به تن می کردند. مردان ثروتمند در طول تاریخ نوعی آرایش داشتند، تا دوران ویکتوریایی که این کار به امری ناپسند و زننده تبدیل شد. تنها در دوران قرون وسطی، شلوار به تابویی برای زنان بدل شد. این کفشها به معنای واقعی برای مجالسی که در چند ساعت به اتمام میرسد و شاید ماهی دو الی سه بار پیش بیاید طراحی شده است، نه برای استفاده در کارهای روزمره. با آغاز قرن نوزدهم، شلوارها رفته رفته بار دیگر به جزئی از پوشش زنان تبدیل شدند. اما زمانی که برای اولین بار آن را در مهمانی و یا هر جای دیگر بپوشید، احتمال تاول زدن پا وجود دارد. برخی مورخان معتقدند اولین ساعت مچی برای ملکه ی ناپلز در دهه ی ۱۸۰۰ میلادی ساخت شد.