کفش پاشنه بلند را هوشمندانه و با دقت انتخاب کنید – ایسنا

این یک واکنش زنجیره ای است راه رفتن با کفش پاشنه بلند، تاندون آشیل را می کشد ، که عضلات ماهیچه را به پاشنه ها وصل می کند. ۱- هنگام راه رفتن بدلیل اختلال تعادل احتمال زمین خوردن بیشتر است. افزایش زیبایی و جذابیت ظاهری: از نظر ظاهری و زیبایی، پوشیدن کفش پاشنه بلند طرز راه رفتن را عوض میکند، به طوری که زانوها زاویهدار شده و باسن برای حفظ تعادل کمی برجستهتر میشود. پوشیدن کفش پاشنه بلند مدتهاست که نمادی از یک زن امروزی است. جنس هم مانند سایر پارامترها در انتخاب کفش مجلسی سلیقهای است. اگر درباره ارتفاع دقیق این مدل کفش زنانه پاشنه بلند میپرسید، باید بگوییم که براساس وبسایتهای high fashion shoe مانند جیمی چو و گوچی، کفش “پاشنه کوتاه” ارتفاعی کمتر از 2.4 اینچ (6.4 سانتیمتر) دارد، در حالیکه کفش هایی با ارتفاع بین 2.5 تا 3.5 اینچ(6.4 تا 8.9 سانتیمتر)به عنوان کفشهای “پاشنه متوسط” در نظر گرفته میشوند.

همچنین از پاشنه خیلی بلند کمتر استفاده کنید، اگر به هر نحوی در تمام طول روز علاقهمند به پوشیدن کفش پاشنهدار هستید، پاشنه زیر ۵ سانتیمتر را انتخاب کنید. High Heel (بلند): مشخصه اصلی این نمونه از پاشنهها ارتفاع 10 سانتیمتر و یا گاهی بیشتر میباشد. در واقع کاربرد اصلی استفاده از این کفشها بلندتر نشان دادن پاها و افزایش جذابیت است. استفاده از کفشهای پاشنه بلند این حالت را بر هم می زند و این به خودی خود باعث تغییر بیومکانیک ( بیومکانیک را میتوان علم استفاده از اصول مکانیک در سیستمهای بیولوژیکی مانند انسان، جانوران، گیاه، اندام، یاخته (سلول) دانست) فشار روی ستون مهره ها و دردهای کمری می شود. کفشهای پاشنه دار مخصوصاً از این نظر مشکل آفرین هستند که پاشنههای چوبی مانند پشتیبانی نامناسب یا ثبات کمی دارند. آنها مانند استیلتوها پاشنههای بلند و باریک ندارند، بیشتر پامپها پاشنه پهن محسوب میشوند و قسمت پنجه این کفشها گرد یا مربعی است.

پوشیدن کفش پاشنه بلند با دامن کوتاه اندام خانم ها را زیباتر و باریک تر و کشیده تر نمایان میسازد. خصوصا در محل کار برخی از کشور ها بانوان ملزم به پوشیدن کفش های پاشنه دار هستند. در این مقاله میخواهیم به بررسی فواید کفش پاشنه بلند از نظر جسمی بپردازیم. از این نظر میتوان گفت در انتخاب متریال تولید کفشها، نوع ست کردن آنها نیز تاثیرات چشمگیری خواهد داشت. امروزه برای دختران ایرانی پوشیدن کفش پاشنه بلند با لباس شب یا شلوار جین تفاوتی ندارد، ولی مهم انتخاب کفش مناسب است. فارغ از آنکه کفشهای پاشنهدار تا چه اندازه جذاب و دوستداشتنی هستند، انتخاب مدل مناسب میتواند کاری بسیار بااهمیت باشد.

۶- لگن و ستون مهرهها که باید در یک امتداد باشند، از حالت طبیعی خارج شده و افزایش گودی کمر و کمردرد و آرتروز زودرس زانوها بهوجود میآید. این وضعیت تغییر یافته باعث فشرده سازی زانو میانی (داخلی) میشود، که محل شایع آرتروز میباشد. وضعیت بدن هنگام پوشیدن کفش های پاشنه بلند مرکز جرم بدن را به جلو متمایل میکند و لگن و ستون مهرهها از هم راستا بودن خارج می کند. نیروی طبیعی از سمت پا و مچ پا به وضعیت چرخیده و منحرف پا (چرخش به سمت خارج)، خطر افتادن و پیچ خوردگی مچ پا را افزایش میدهند. انگشت چکشی یکی از خطرناکترین عوارض کفش پاشنه بلند برای پا است. برای مثال، بانوان در ادارههای دولتی و خصوصی ملزم به پوشیدن کفش پاشنه بلند ۷ سانتیمتری هستند. بنابراین پوشیدن شلوار جین چسبان یا جوراب شلواری به همراه کفش پاشنهدار باعث کشیدهتر نشان دادن پاها (به ویژه ساق پا) میشود.