کفش پاشنه بلند یا لژدار؟

بعضی از کفشهای پاشنه بلند حتی به سطوح ظریفی مانند پارکت کف منزل نیز آسیب وارد میکنند. کفشهای پاشنه بلند تا زمان ظهور جنبش آزادی زنان در سال 1970، به عرصه منازعه سیاستهای جنسی تبدیل شده بودند. این موضوع باعث میشود تا استخوان بندی شما از حالت عادی خارج شود. کفشهای پشت بنددار با بندی نازک که دور پاشنه پیچیده شده است، شناخته میشوند و باعث میشود که پا در کفش محکم نگه داشته شود. استفاده از کفش تخت در طولانی مدت منجر به آسیب رساندن به ستون فقرات، تاندن پا، مفاصل پا و در نهایت درد در قوس پا خواهند شد. بنابراین، در اینجا لیستی از خطرهای پوشیدن این نوع کفش برای مدت طولانی ذکر شده است. علاوه بر تقویت این عضلات پس از استفاده طولانی مدت از کفش پاشنه بلند، برجسته شدن این عضله های پا زیبایی بیشتری را به ساق پای شنا خواهند داد. با دانستن فواید پوشیدن کفش پاشنه بلند، آیا خانمی را سراغ دارید که بدون داشتن حتی یک جفت از این مدل کفش بتواند زندگی کند؟

آیا چیزی بیش از یک پاشنه تزئین شده رویایی وجود دارد؟ کفش پاشنه دار کفشی است که پاشنه ای بلندتر از دیگر انواع کفشها دارد. اما کفش های نوک تیز جای به مراتب کمتری نسبت به انواع دیگر دارند. توجه کنید که کفش منتخب شما، جای مناسب و راحتی برای انگشتانتان داشته باشد. هنگامی که فصل در حال تغییر است، آنها بهترین مدل کفش برای استفاده با لباسهای بین فصلی هستند. یکی از بهترین رویهها را در کفش پاشنه بلند را میتوانید در چرم جنس چرمی مشاهده کنید؛ ضمنا اگر عادت پوشیدن کفش پاشنهدار را ندارید، کفشهایی را انتخاب کنید که رویه ضخیمتری داشته باشند. کفش های جیر و چرمی در مقابل کفش هایی که از مواد مصنوعی ساخته می شند عمر بیشتری می کنند.

با گذشت زمان، مالش و فشار روی پاشنه های شما می تواند به سخت شدن پوست آن و ترک خوردن آن شود. اول از همه، دستورالعمل روی بسته بندی کفی خود را بخوانید. متخصصین جراحی کودکان و ارتوپدی اغلب برخی مشکلات را که از پوشیدن کفش های پاشنه بلند ایجاد می شود ، از نزدیک مشاهده می کنند. استفاده مداوم از کفش هایی با پنجه های باریک، باعث آسیب رسیدن به انگشت ها میشه و احتمال بروز آرتروز و میخچه در شما افزایش پیدا می کنه. 1 پاشنه بالاتر است ، بیشتر احتمال دارد که عدم تعادل عضلانی هنگام راه رفتن در کفش رخ دهد – باعث می شود عضلات خاص پا و پا بیش از حد کار کنند. یکی از مهمترین انتقاداتی که به این نوع کفشها وارد میشود، مربوط به سرپنجه این کفشهاست که ساختار نامناسب آنها باعث به وجود آمدن مشکلات اساسی برای پاها میشود. مثلا کفش های مدل بچه گربه ایی بین 3 تا 5 سانت پاشنه دارند که برای استفاده روزمره بسیار مناسبند.

این مدل کفش، پاشنههایی بین 7 تا 10 سانتیمتر دارند که بسیار هم نازک هستند و برای کسانی که تجربه زیادی در زمینه پوشیدن کفش پاشنه بلند ندارد، مناسب نیست.. برای برخی موقعیت ها و لباس ها پوشیدن این کفش ها اجتناب ناپذیر است اما می توان با انتخاب درست و شناخت ویژگی های انواع آنها، ضمن افزودن بر زیبایی و کاربرد، از مضرات آنها نیز کاست. مطالعات نشان داده است که کفش های پاشنه بلند فشار اضافی را روی سطح کف پا یا کف پا ایجاد می کنند ، که می تواند منجر به متاتارسالژیا (گودی درد پا) ، استرس بیش از حد بر روی مفاصل پا و پینه های دردناک شود.