یک کاما را تصور کنید

اما زمانی که برای اولین بار آن را در مهمانی و یا هر جای دیگر بپوشید، احتمال تاول زدن پا وجود دارد. کفشهای پاشنه بلند با شکل و طرح خاص خود بستگی به مد روز دارند، بعد از یک روز طولانی که با آن کفش ناراحتکننده روی پاها راه رفتهاید، به احتمال زیاد از پا درد رنج میبرید. بیشتر کفش های پاشنه بلند پا دارای شکل کشیده یا مخروطی هستند، علی رغم این واقعیت که فسمت انتهایی پای شما بیشتر مربعی شکل است. 3- شکل و عرض کفش باید به اندازه پاهای شما باشد . سپس کفش را خم کنید، تنها جایی از کفش که باید به خوبی انعطافپذیر بوده و خم شود قسمت ابتدای پنجه کفش است، یعنی قسمتی که کفش برای رسیدن به پنجه کمی باریک میشود. به این معنا که اگر خانمی بيش از ۶ ماه به طور مداوم کفش پاشنه بلنـد بپوشد، طول عضلات پشت ساق پایش کوتاه میشود.

نباید بلنـدی پاشنه کفش بيش از ۳ تا ۴ سانتیمتر نباشد چرا که سبب بر هم زدن تعادل در هنگام راه رفتن شده و منجر به پیچ خوردگی مچ پا و آسیب دیدن رباط مچ پا میشود.از دیگر عوارض اسـتفاده از این کفش ها، کوتاه شدن طول عضلات پشت ساق پا می باشد. یکی دیگر از عوارض کفش پاشنه بلنـد، فشار بيشتر به زانوهاسـت. تا فشار کمتری به پاها و ستون فقرات شما وارد شود . پوشیدن کفش پاشنه ­بلند در آن زمان اینقدر مورد علاقه مردم اروپا قرار گرفته بود که حتی مردان قد بلند نیز از این کفش­ها استفاده می­کردند و همچنین زنانی که علاقه­ مند به تیپ و استایل مردانه بودند علاوه بر کوتاه کردن موهای خود به سبک مردان شروع به پوشیدن این نوع کفش ­ها کردند که در این زمان بود که کفش پاشنه ­بلند وارد دنیای اکسسوری زنان شد . آیا شما از عوارض جدی ای که ممکن اسـت به سلامتی شما آگاه هسـتید ممکن اسن به سـتون فقرات شما آسیب جدی وارد کنـد.

آیا برای هر جفت کفش به کفی متفاوتی نیاز دارم؟ 5- دارای کفی نرم و راحت باشد. اینکار روی بافت نرم برای تسکین درد و سفتی کف پا انجام میشود . در این حالت به پاها استراحت داده میشود و هر بار به مدت 15 تا 20 دقیقه پاها در یخ گذاشته شود . به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری افغانستان، یکی از ملاکهای زیبایی از نظر بانوان پوشیدن کفش پاشنه بلند است که دلایل گوناگونی باعث سوق دادن آنان به انجام این کار میشود. من به شخصه پی بردم که پاشنههای ۷.۵ سانتی هم ضرری ندارد اما معتقدم اگر علاوه بر پاشنه، پنجهی کفش نیز کمی لژدار باشد، بهتر است. فروشگاه اینترنتی جیوری پیشنهاد می­کند برای پوشیدن کفش­ های پاشنه­ بلند بهتر است در زمان­هایی که پیاده ­روی شما محدود است و همچنین در موارد خاص مثل مهمانی و عروسی از این کفش­ها استفاده کنید.

اما اگر کمد محدودی دارید، بهتر است بین رنگهای مشکی، کرم، سفید، خاکستری یا شکلاتی خرید کنید تا کفش را با لباسهای مختلف ست کنید. پوشیدن کفش پاشنه بلند در دوران بارداری اصلا توصیه نمی شود، زیرا برای شما و جنین بسیار خطرناک است. شما را بسیار مجلل و پر زرق و برق نشان میدهند اما انتظار نداشته باشید که بتوانید با آنها بهراحتی راه بروید. کفشهایی که رویه خشک وسفتی دارند هنگام راه رفتن از خود انعطافی نشان نداده و پاهایتان را میزنند یا باعث ایجاد خطوطی عمیق روی سینه پاهایتان میشوند. در اواخر قرن شانزدهم ، شاه­ عباس اول بزرگترین سوراکار نظامی در جهان بود ، او مایل بود روابط خود را با حاکمان اروپای غربی ایجاد کند تا با کمک آن­ها دولت عثمانی را شکست دهد . ضمیمه پاشنه بلند به نمادی از طبقه و وضعیت سلطنتی مانند شاه لوئیس IV فرانسه بود. بر اساس منابع تاریخی، مقامات یک پاشنه خاص را بر اساس رتبه اجتماعی به هر فرد اختصاص داده بودند.