یک کاما را تصور کنید

آن قسمت بالایی پشت پا که برهنه است، ظاهر پای شما را کشیده و لاغرتر نشان میدهد. این کار باعث میشود کفش شما به قسمت پشت نزدیکتر شود و از پنجه فاصله بگیرد و راه رفتن شما سادهتر شده فشار کمتری به قسمت پنجه پا وارد گردد. هم برای سلامت کمر و پاهاتان خوب است و هم باعث میشود خوشتیپتر بهنظر برسید. معمولا مسیری که با کفش پاشنه بلند طی میشود طولانی نیست و شما میتوانید این مسیر را به صورت یک خط راست (مثلا از در ماشین تا در ورودی رستوران) در نظر بگیرید. انتخاب کفش پاشنه دار زنانه با پشتیبانی مناسب یک نکته بسیار مهم است. تاریخچه استفاده از کفش های پاشنه بلند به قرن ۱۶ میلادی باز می گردد.

هنگام خرید کفش پاشنه دار زنانه، با توجه به سایز پای خود کفش پاشنه بلند را بخرید. خودتان را روی یک خط راست تصور کنید و در هر گام نوک کفش را درست روی همان خط بگذارید، این کار هم ظاهر زیباتری به راه رفتن شما میدهد و هم کمک میکند زودتر به مقصد برسید. لاز نیست به روی زمین و نوک کفشهای خود خیره شوید بلکه باید بدن خودتان را در وضعیت صحیح تصور کنید. اگر میخواهید در مراسم و مهمانی افراد را جذب خود کنید، یک جفت کفش پاشنه بلند با یک دامن کوتاه تا بالای زانو را به تن کنید تا ساق پاهایتان بلندتر نشان داده شود. پس توصیه میکنیم عجله را کنار بگذارید و با برداشتن گامهای کوچک و تلاش برای حفظ تعادل زمان کافی برای راه رفتن با کفش پاشنه بلند اختصاص دهید و انتظار نداشته باشید که سرعت راه رفتن شما با زمانی که کفش تخت یا کتانی پوشیدهاید یکسان باشد.

کفش پاشنه بلند یکی از پرکاربردترین کفشها بین خانمها است. در مرحله اول ، پوشیدن کفش پاشنه بلند اعتمادبهنفس خانمها را تقویت میکند. بسیاری از متخصصان ارتوپدی در مورد کفش های پاشنه بلند زنگ های خطر را به صدا در آورده اند، اما مشکل اصلی نه در کفش بلکه در انتخاب آن است. کفیهای ضخیم و حجیم میتوانند آسیب بیشتری نسبت به سایر کفیها داشته باشند زیرا فضای کمتری را در کفش شما اشغال میکنند. در این کفش پوست پا تمام وزن شما را تحمل می کند. با آن که وزن سنگین با هیچ ترفندی نمیتواند پنهان شود؛ اما این خانمها میگویند که با پوشیدن این کفشها، دست کم از میزان توجه به وزن آنها کاسته میشود. مدلهای متنوع پاشنه و رنگهای جذاب آن، برای ست شدن با هر استایلی مناسب هستند و از طرفی دیگر، مشکل کوتاه بودن قد خیلی از خانمها را هم برطرف میکند که به مشکلات آن میارزد.

همونطور که میدونید کفش پاشنه بلند زنانه دربه راحتی در تمام فروشگاه ها و مغازه های کفش فروشی به راحتی قابل خریده و بسیار تنوع بالایی از این مدل کفش زنانه وجود داره . شما هرچقدر هم در راه رفتن با کفش پاشنه بلند ماهر باشید اگر کفش مناسبی انتخاب نکنید نخواهید توانست به درستی با آن مانور دهید و دنیا را فتح کنید! پوشیدن کفش پاشنه بلند باعث میشود گامهای شما از حد معمول کوتاهتر شود بنابراین نخواهید توانست گامهای بلند بردارید و برای پیمودن یک مسیر مشخص نیاز است گامهایی به تعداد بیشتر و و فواصل کوتاهتر بردارید تا تعادل شما به هم نخورد یعنی برداشتن گامهای کوتاه و کوچک. ۱- یکی از عللی که پس از پوشیدن کفش پاشنه بلند باعث درد کف پا میشود سفتی کف داخل کفش است. پس اگر هنگام خرید کفش پاشنه بلند، کفشی را امتحان کردید و موقع پوشیدن آن احساس درد کردید بدون تردید آن کفش را کنار بگذارید.