6 خطر و تاثیر پوشیدن کفش پاشنه بلند در دوران بارداری

پیشنهاد میکنیم از این مدل کفش زنانه پاشنه بلند برای استایل رسمی خود در ترکیب با تاکسیدو و کت و شلوار استفاده کنید. با این آیتمها به استایل همیشگیتان تنوع ببخشید. پاشنه مناسب، ارتفاعی بین 3 تا 7 سانتی متر دارد؛ راه رفتن با پاشنه بلند تر از 7 سانتی متر، مدل راه رفتن شما را تغییر داده و فشار بیشتری به کمر، زانو و مچ پایتان وارد می کند. صندل های ورزشی با اندازه مناسب پا از آن دسته کفش هایی هستند که برای تمرینات ورزشی در هنگام راه رفتن طراحی شده اند. طبیعی است که با کفش پاشنه بلند، قدم های کوتاه تری بردارید؛ هر قدر پاشنه کفش تان بلندتر باشد، قدم های شما کوتاه تر خواهد بود. مدل هایی که در قسمت جلویی و زیر پنجه کمی لژ دارند، به دلیل کم کردن شیب کفش، فشار کم تری به جلوی پا وارد می کنند.

کفی ممکن است کامل، سه چهارم، نیمه یا فقط در قسمت پنجه باشد. اگر کف کفش صاف و صیقلی بود، یک سمباده زمخت برداشته و روی این قسمت کفش بکشید. وجود لژ در قسمت جلوی پا (حتی اگر نازک هم باشد) با صاف نگه داشتن کف پا، باعث حفظ تعادل می شود. کفش هایی با جنس جیر یا چرم، منعطف تر هستند و شکل پا را به خود می گیرند. استفاده از این کفش ها را به زمانی موکول کنید که قصد ندارید زیاد راه بروید و می خواهید تنها چند ساعت آنها را بپوشید. سعی کنید مدت زمان استفاده از کفش پاشنه بلند را به حداقل برسانید؛ به خصوص اگر مدت زیادی سرپا ایستاده و یا راه می روید. برای ایستادن و کشیدن کمان و تیرانداختن نیاز به کفشهایی با پاشنههای محکم داشتند که به خوبی پاهای آنها را بر رکاب اسبها نگه دارد. در دهۀ ۱۹۶۰ تا حدی از محبوبیت کفشهای پاشنهدار کاسته شد؛ زیرا در انقلاب مُدی که با سبک زلزلۀ جوانی۵ به راه افتاد.

در فشن جدید سال ۲۰۱۹ نیز مدل های مردی که مجددا از این کفش استفاده کنند مشاهده شده است. در سال ۲۰۱۴، زنی در آمریکا متهم به قتل شوهرش با پاشنهٔ استیلتو پانزده سانتیمتری کفشش شد و به حبس ابد محکوم شد. داستان از آنجا شروع شد که در سال ۱۹۵۳، طراح ایتالیایی، کفشی طراحی کرد که پاشنهٔ خیلی نازکی داشت و این پاشنه به نظر او شبیه تیغه چاقو یا خنجر بود. یا ویکتوریا بکهام خواننده و طراح مشهور لباس میگوید: من فکر میکنم بهترین ویژگی یک زن اعتماد بنفسش است، اما اعتماد به نفس به روشی فروتنانه نه مبتکرانه، من معتقدم کفشهای پاشنه بلند نظر هر کسی را به ما جلب میکند.

بوت، نیم بوت، کفش های آکسفورد و سایر مدل هایی که دور پا را می پوشانند، از جلو آمدن پا در داخل کفش جلوگیری می کنند. در ابتدا بیش تر از کفش های پاشنه بلند در مراسمات رسمی استفاده می شده است و اما در سال های اخیر استفاده از این کفش ها محدودیتی نداشته به همین دلیل به عنوان انتخاب اول برای مانتوی بلند در هر استایلی از آن یاد می شود. استفاده از کفش پاشنه دار زنانه برای زنان چاق بسیار مفید است و میتواند به آن ها در لاغر شدن کمک کند. ممکن است از آخرین باری که خرید کردهاید، چاق یا لاغر شده باشید. کفش هایی که جنس کفی آن ها پلاستیکی یا چوبی است، سفت تر بوده و راه رفتن با آن ها سخت ترخواهد بود.