6 خطر و تاثیر پوشیدن کفش پاشنه بلند در دوران بارداری

این نوع کفش می تواند در هر اندازه و شکلی باشد. این مدل کفش در قسمت جلو به اندازه یک روزنه یا درز باز است. یک جفت بوت پاشنه بلند خوب، میتواند پاهای شما را در روزهای سرد، گرم نگه دارد. در قدیم سواران نظامی برای اینکه راحت تر سوار بر اسب شوند بوت های پاشنه بلندی می پوشیدند تا مطمئن شوند که حتی با سرعت بالای اسب پای آن ها از رکاب بیرون نمی آید ولی جالب تر اینجاست که پوشیدن کفش های پاشنه بلند در مردان، تنها میان ثروت مندان رایج بود. مثلا اگر در فروشگاه، پشت کفش کمی پایتان را می زند، این موضوع با پوشیدن طولانی مدت موجب تاول خواهد شد. اگر درد مداومی در زیر پنجه پایتان دارید و احساس میکنید روی مرمر راه میروید ممکن است نوروم مورتون داشته باشید. این میتواند در افرادی که مرتباً پاشنه دار میپوشند رخ دهد و باعث ایجاد درد در اندام تحتانی بدن شود.

۵- تاندون آشیل (تاندون پشت پاشنه) کوتاهتر میشود، و به مرور درد پشت پاشنه و مچ پا ایجاد میشود. این تغییرات میتواند باعث از بین رفتن کارایی و قدرت عضلات بالاتر در پا و پشت شوند. این کفش ها دارای بندهایی هستند که به جای مچ پا، در پشت پاشنه پا قرار می گیرند. ارتفاع پاشنه این کفش ها می تواند 20 سانت و یا بیشتر باشد. با وجود ارتفاع پاشنه، پلتفرمی (لژ) که در قسمت جلوی کفش قرار دارد، موجب پهن شدن این قسمت شده و راه رفتن را تسهیل می کند. چون راه رفتن را برایشان دشوار می کند. می توان مطمئن بود که این مدل کفش را کسی به جز لیدی گاگا نمی تواند بپوشد.

ارتفاع پاشنه در این کفش متفاوت است. کفش هایی که این مدل پاشنه را دارند، ممکن است در ارتفاع پاشنه متفاوت باشند اما قسمت ضخیم پایین کفش، نقطه مشترک آنهاست. قسمت جلوی کفش می تواند باز یا بسته باشد و ارتفاع پاشنه در آن متفاوت است. بسیاری از میول ها از قسمت پاشنه پا نیز آزاد هستند و پوشیدن و درآوردن آنها بسیار راحت است. در مورد معایب و خطرات پوشیدن کفشهای پاشنه بلند مطالبی را شنیدهاید، اما قبل از اینکه به طور کامل این کفشها را کنار بگذارید، بهتر است با فواید آنها آشنا شوید. بانوانی که قد نسبتا کوتاهی دارند اما تمایلی به پوشیدن کفشهای با پاشنهها بلند و نوک تیز ندارند، میتوانند به راحتی با پوشیدن کفشهای لژدار خیال خود را راحت کنند. همان­طور که گفتیم، کفش­های پاشنه ­بلند علی­رغم زیبایی و شیک بودن، ممکن است باعث آسیب­رسیدن به بدن شما شوند.

متأسفانه کفش های پاشنه بلند باعث عدم توزیع متعادل وزن بین پاشنه و مچ پای شما می شوند و مچ پای شما را مجبور می کنند تا کل وزن بدن شما را تحمل کند. هیچ چیزی لباس تابستانی را مانند یک جفت صندل پاشنه دار تکمیل نمی کند. برای این ترفند، تمام چیزی که شما بدان احتیاج دارید، یک چسب زخم است. چرا که تغذیه این غضروف از طریق همین مایع صورت میگیرد. با این حال، از آنجا که کفش برای رقص ساخته شده است، پاشنه معمولا بلندتر از 5 سانت نیست. در این نوع کفش پاشنه بلند ارتفاع پاشنه در حدود 7 تا 10 سانت می باشد و برای کسانیکه معمولا پاشنه بلند نمی پوشند، مناسب نیست. این یک راه عالی برای از بین بردن کشیدگی عضلات و تاندون ها پس از استفاده طولانی مدت از کفش های پاشنه بلند است. ویژگی اصلی کفش، جنس بزرنت یا پنبه ای پارچه آن به همراه یک کفه ی انعطاف پذیر است که جنس آن از طناب بافته شده اسپارتو می باشد.